Ondrášovka cup: Teplice - Slavia 2:1 (1:0)

S naprosto totožnou sestavou v poli jako v duelu s Mladou Boleslaví vstoupili tepličtí hráči do prvního čtvrtfinále Ondrášovka cupu proti pražské Slavii. Jediná změna se objevila v brance, kam naskočil uzdravený Tomáš Grigar.

Už ve druhé minutě se do šance dostal mladí Koreš, jenže zaváhal a poslel míč mimo. To bylo na dlouhou dobu od Slavie všechno, protože úřadovat začali žlutomodří. V šesté minutě dostal Mahmutovič balón za obranu, byl u něj o něco dříve než brankář Zlámal a šikovně si míč píchl do běhu, gólman sešívaných musel tedy faulovat a kopala se penaltu. S tou ovšem Štěpán Vachoušek naložil trestuhodně a vůbec netrefil branku.

O dalších šest minut později se po chybě Vomáčky řítil sám na branku Mareš, ale jeho efektní lob bohužel nebyl také efektivní a dolétl jen mimo brankovou konstrukci. Další únik za pomalou stoperskou dvojici Slavie řídil Štěpán Vachoušek, pěknou nahrávkou vyslal Aidina Mahmutoviče, který nejdříve míč špatně zpracoval a následně trefil jen obránce.

Do šancí se dostávali také obránci, nejprve hlavičkoval nad Hošek a poté mimo také Rosa. Další příležitosti přišly z levé strany, Mahmutovič se uvolnil u postranní čáry kolem Vomáčky, ale jeho zakončení postrádalo důraz. Mareš se zase vřítil do vápna, ovšem místo zakončení volil zpětnou nahrávku, která nenašla svého adresáta.

Když už to vypadalo na bezbrankový poločas, tak v poslední minutě řádné hrací doby zasáhl jeden z hostů míč rukou a kopala se druhá penalta. Tu si připravil Pavel Verbíř a suverénně proměnil. Hned vzápětí se ochozy dožadovaly třetí penalty za stažení Mahmutoviče Koubským, jenže rozhodčí Mikel už potřetí na značku pokutového kopu neukázal.

Na první pokusy po změně stran se čekalo až do 57.minuty, nejdříve vystrašili hosté Tomáše Grigara po rohovém kopu, poté Jakub Mareš protáhl Zlámala střelou těsně mimo. U další akce byl znovu Mareš, který z pravé strany pálil z halfvoleje, trefil pouze boční síť. Vzápětí příšlo vyrovnání, když Trubila z levé strany odcentroval a osamocený Vlček poslal míč do sítě. Čtvrthodiny před koncem se po chybě Vidličky na polovině hřiště navíc řítilo snad pět slávistů na dva teplické hráče, sešívaní naštěstí situaci nevyřešili dobře a gólu se nedočkali. Stejně jako o minutu později osamocený Koreš.

V 84.minutě navíc uviděl Libor Došek červenou kartu za faul na Dembelého, i když předtím celý zákrok neodpískal a kartu udělil až po poradě s kolegy. V 90.minutě se stala nevídaná věc, Mahmutovič přesprintoval Trubilu, ten ho ve vápně stáhl a byla to třetí penalta, kterou, i když s problémy Pavel Verbíř proměnil.

Odveta se hraje přesně za týden, tedy znovu ve čtvrtek v 18:00 v pražském Edenu.