Slavia - Teplice 4:1 (2:0)

S obrovskou marodkou se musel Jiří Plíšek potýkat před zápasem na Slavii. Pro různá zranění chybělo celkem sedm hráčů. V základní sestavě tak poprvé v ligovém zápase vyběhl devatenáctiletý odchovanec žlutomodrých barev Patrik Lácha.

Pohyboval se v útočné dvojici s bosenským rychlíkem Aidinem Mahmutovičem. A právě Mahmutovič byl v prvním náznaku šance, když po průniku ze strany ovšem pálil hodně nepřesně.

Poté však začala hrát Slavia, dlouho se nemohla dostat do vyložené šance, až ve 32.minutě Pospěch přehodil Slavíka a otevřel skóre. O dvě minuty později už to bylo o dvě branky, když se prosadil Lukáš Jarolím. Před brankou žlutomodrých se v těchto chvílích děly věci, hned z následného útoku totiž trefil Pospěch břevno.

Možnost snížit měli tepličtí z několika standartních situaci na přelomu 40.minuty. Nejblíže skórování byl hlavou Patrik Lácha, jenž jeho hlavička se nevešla mezi tři tyče. Po prvním poločase tedy domácí vedli 2:0.

V úvodu druhé půle vypíchl Mahmutovič míč laxnímu Hubáčkovi, jeho chybu stačil napravit Vaniak včasným vyběhnutím a odkopnutím balonu do autu. Na druhé straně se po hlavičce jednoho ze sešívaných musel vyznamenat Martin Slavík.

Rozradosnit teplické příznivce se podařilo po hodině hry probuzenému střelci Mahmutovičovi, který se na vápně obtočil kolem obránce a přesně mířenou ranou rozvlnil síť. Slavia však odpověděla bleskově, přímý kop z levé strany přizvedl hlavou Jarolím a míč zapadl do branky.

Tepličtí se museli tlačit dopředu, dařilo se to především agilnímu Mahmutovičovi, který další dělovkou řádně vyprášil rukavice Vaniakovi. V závěru zápasu Slavia ještě kosmeticky upravil stav na 4:1 tvrdou ranou Milutinoviče. Marodkou sužovaný kádr tak z Edenu odjel bez bodového zisku.

32.Pospěch, 34.a 66.Jarolím, 89.Milutinovič - 61.Mahmutovič.
ŽK: 67.Janda - 65.Čajič.
Rozhodčí: Matějek - Ubias, Košec.
Diváci: 6898.