Tipsport liga: Teplice - Kladno 4:0 (1:0)

V naprosto jednoznačnou záležitost se změnilo dnešní utkání Tipsport ligy proti Kladnu. Tepličtí hráči Kladno přejeli 4:0 po dvou brankách Melunoviče a jedné Smejkala a Láchy.

Skóre otevřel Michal Smejkal v desáté minutě, když po přímém kopu Verbíře brankář vyrazil míč jen do Doška a od něj se balon odrazil k osamocenému Smejkalovi, který měl jednoduchou úlohu.

Zvýšit mohl rychle Jindráček, jenže Česlákovu nahrávku nezužitkoval a pouze překopl branku. Další šance přišla v 28.minutě, Jungr vybojoval míč, poslal ho do křídla Jindráčkovi, který našel Doška, jenž ovšem na dlouhou nohu nezvládl rozvlnit síť.

Zatímco Martin Slavík na druhé straně mrznul, tak kladenský brankář měl plné ruce práce. V 35.minutě ho navíc musela zachránit branková konstrukce po pokusu Egona Vůcha. O pět minut později zase po Jungrově nahrávce odkopl balon těsně před Doškem jeden z obránců.

Do druhého poločasu přišla obměněná jedenáctka a ihned začala úřadovat. Ve 49.minutě po centru Pavla Verbíře zvýšil hlavou Melunovič. Krátce nato se prosadil také Patrik Lácha, Jungrův přímý kop přizvedl hlavou tak, že zapadl přímo k tyči.

Ještě téměř ani nevyprchala gólová radost a už propukla další. Patrik Lácha, který se po příchodu Moulise posunul na pravou stranu, se u postranní čáry uvolnil a naservíroval na stříbrném podnose druhou branku pro Melunoviče.

Ten mohl brzy dovršit hattrick, jenže při samostatném úniku trefil nohu brankáře, po centru Rosy branku překopl a když už konečně síť rozvlnil, tak mu pomezní sudí odmával ofsajd. Skóre se tedy již do závěrečného hvizdu nezměnilo. V sobotu se tedy žlutomodří utkají o první místo v tabulce s Libercem.

Teplice - Kladno 4:0 (1:0)
49. a 62.Melunovič, 10.Smejkal, 58.Lácha.
ŽK: Čurda.
Rozhodčí: Franěk Vlasjuk, Zeman.
Sestava Teplic:
1.poločas:
Slavík - Vidlička, Smejkal, Hošek, Siva - Verbíř, Jungr, Česlák, Vůch - Jindráček, Došek.
2.poločas: Slavík - Vidlička, Smejkal, Jablonský, Rosa - Verbíř (58.Moulis), Jungr, Čajič, Vůch - Lácha, Melunovič.

Fotogalerie k článku: Tipsport liga: Teplice - Kladno 4:0 (1:0)