Plzeň - Teplice 4:2 (2:0)

S dvěma překvapivými absencemi se museli vypořádat tepličtí fotbalisté před zápasem s ligovým lídrem Plzní. Se horečkami ulehl do postele útočník Jakub Mareš a třísla zase nepustila do utkání Vlastimila Vidličku.

Strategii žlutomodrých narušil obdržený gól již v 9.minutě utkání po první šanci domácích Při přetaženém rohovém koupu zůstal trestuhodně nehlídaný Petržela, který dělovkou rozvlnil síť. Rychlíci Mahmutovič s Vondráškem se sice snažili prohánět plzeňskou obranu, jenže efektivnější byli domácí, po dalším rohovém kopu se ve 34.minutě hlavou trefil Bystroň.

Po změně stran nejprve před Bakošem ukopl míč Matula, ale vzápětí Grigar sice zlikvidoval sólové nájezd, jenže nehlídaný Rezek v klidu míč dorazil do sítě a s hosty to vypadalo bledě.

Rychle ovšem zereagovali a rázem byli lepší na hřišti. Matula si z postu stopera udělal výlet do útoku a po Doškově vyhraném souboji s brankářem míč hlavou uklidil do sítě - 3:1. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, Mahmutovič skluzem dával přihrávku před odkrytou branku Doškovi, jenže míč mu směřoval na paty a do sítě ho tak nedostal. Minutu nato byl v další šanci Libor Došek, ale tentokrát hlavou mířil jen doprostřed branky.

Další gólová radost patřila však znovu domácím, když Petržela z úhlu vymetl šibenici Grigarovi branky. Teplice se stále ještě nevzdávaly a Vondrášek tečí střely Davida Kalivody z dálky šnížil na 4:2. To však bylo vše a utkání tímto stavem také skončilo.

9.Petržela, 34.Bystroň. 57.Rezek, 81.Petržela - 59.Matula, 84.Vondrášek.
ŽK: 35.Petržela, 40.Horváth, 90.Pavlík - 42.Čajič, 48.Matula.
Rozhodčí: Bílek - Ubias, Jiřík.
Diváci: 6657.