Teplice - Liberec 1:0 (1:0)

Potrestaného Jakuba Mareše nahradil v zápase s Libercem v základní sestavě Lukáš Zoubele. Zbytek sestavy nechal Jiří Plíšek stejný jako proti Sigmě Olomouc.

Od první minuty žlutomodří zaměstnávali obranu Liberce, starost jim dělal především agilní Aidin Mahmutovič, který už v šesté minutě předvedl uvolnění od levé postranní čáry ovšem s nepřesným zakončením. O minutu později však byl na kraji pokutového území faulován a pískala se penalta. Při té si naprosto mazácky počínal David Kalivoda, Bičíka poslal na opačnou stranu než míč a bylo to 1:0.

Tepličtí hrozili i nadále, ve 14.minutě to byl znovu Mahmutovič, který se uvolnil na kraji vápna poté pod Bičíkem poslal míč těsně vedle. Hned vzápětí vysunul Čajič Vidličku, jenž přízemní centrem hledal Vondráška. Ten se uvolnil a po kontaktu se stoperem se stadion dožadoval druhé penalty, ta se však nepískala.

Davida Bičíka lehce překvapila také tečovaná střela Kalivody, která ve vzduchu zaplaval, ale Bičík si s ní poradil. Hosté se poprvé ukázali až halfovolejem Keriče, který nadvakrát zkrotil Grigar.

V druhé půli se dlouho hrálo bez gólových šancí. Ovšam ta která přišla v 59.minutě stála za to, Vondrášek zpětnou přihrávkou našel osamoceného Zoubeleho na puntíku pro pokutový kop. Ten však vysoko překopl branku. Další příležitost měl Aidin Mahmutovič, který po chybě Dejmka postupoval sám na brankáře. Jenže jeho střelu mezi nohy Bičík sklapnutím "betonů" zpacifikoval.

Domácí zvládli dovést tým do vítězného konce a potvrdili tak vítězství proti Sigmě Olomouc. "Jsou to hodně důležité tři body, které podtrhují pondělní vítězství. Je velmi důležité i vzhledem k postavení tabulce," pochvaloval si po utkání Jiří Plíšek.