Je to tu, vypukla další sezóna Gambrinus ligy už i pro teplické fotbalisty. Dnes odehráli první ligové kolo na ostravských Bazalech. V základní sestavě se představili také návrátilci z hostování Lukáš se Stožickým. A právě tihle dva byli důležitými postavami velké přestřelky, která na Bazalech vznikla.

Už ve druhé minutě pálil z dobré pozice Mahmutovič mimo, následnou Vachouškovu střelu zase musel Krbeček vytáhnout na roh. Ovšem do vedení šli domácí, když po chybě na levé straně se trefil Ferenčík. Vyrovnání bylo bleskové, Stožický dorazil Vachouškovu hlavičku a pozval své spoluhráče k rohovému praporku, aby oslavili potomka Admira Ljevakoviče.

Jenže už za tři minuty znovu vedli ostravští, Hušbauer se uvolnil kousek před vápnem do středu a dělovkou rozvlnil síť. Hosté znovu hrozili a hnali se za vyrovnáním, Mahmutovič však mířil nad a ani sražený roh neskončil v brance. Po faulu Milana Matuly bohužel bylo ještě hůř na druhé straně, Kraut bezpečně proměnil penaltu a dostal Baník do vedení 3:1.

Žlutomodří ale nesložili zbraně, právě naopak. Ukázali, že do nové sezóny vstupují psychicky velmi silní. Ve 38.minutě se po trmě vrmě dostal míč za vápne k Vlastimilu Stožickému a ten krásnou dělovkou do šibenice vstřelil druhou branku v zápase. Ještě do poločasu se podařilo také vyrovnat, Vachoušek poslal míč z voleje levačkou k tyči.

Nastolený trend udrželi tepličtí i v úvodu druhé půle, když se krátce po změně stran trefil hlavou po rohovém kopu kapitán Petr Lukáš. Navýšit vedení mohl vzápětí také pěkným volejem Čajič, jenže míč prosvištěl jen těsně kolem pravé tyče. Po dlouhé době zahrozili v 60.minutě také domácí, s pokusem Šenkeříka z úhli si poradil Grigar.

Poté už znovu útočili svěřenci Petra Rady, technickou střelou to zkoušel Vondrášek levačkou, jeho střele chybělo několik centimterů přesnosti. Podobně se vedlo také Ljevakovičovi z dálky. Poté už tepličtí fotbalisté zvládli dotáhnout utkání do vítězného konce. Necelé čtyři a půl tisíce ostravských diváků a hrstka věrných teplických se dnes musela bavit fotbalem.

Ostrava - Teplice 3:4 (3:3)
6.Ferenčík, 11.Hušbauer, 27.Kraut z pen. - 8. a 38.Stožický, 43.Vachoušek, 51.Lukáš.
ŽK: 26.Matula
Rozhodčí: Královec - Vysloužil, Kocián.
Diváci: 4458.