Future League začala: Teplice podlehly Dynamu Dresden

Dnes v podvečer začala na půdě Dynama Dresden Future League, tedy nová mezinárodní soutěž tří českých a tří německých týmů. Žlutomodří na úvod soutěže podlehli Dynamu Dresden 3:1. Teplický tým vedl z lavičky David Vavruška a v týmu se objevilo několik hráčů A mužstva doplněných o talentované hráče z juniorky.

Zápas začal velkou šancí Dynama Dresden, kterou ve druhé minutě zlikvidoval Přemysl Lipš. Jenže už v 9. minutě musel poprvé inkasovat, Softič na kraji vápna fauloval a domácí kapitán Fetsch ji proměnil. Hosté mohli vyrovnat ve 23. minutě, ale Hošek po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle levé šibenice. Domácí byli v prvním poločase aktivnější a dočkali se také druhé branky, v poslední minutě první půle se prosadil Müller.

Do druhého poločasu už vstoupili tepličtí lépe a postupně získávali územní převahu. Z toho resultovala v 58. minutě šance Pecháčka, který dostal míč od úniku od Bratanoviče, byl ve vápně faulován, avšak k údivu hostí se penalta nepískala. Další šanci měl o deset minut později sám Bratanovič, tomu vybojoval míč Bílek, jenže nedůrazná střela slovinského forvarda skóre nezměnila. Agilní Bratanovič pak připravil šanci pro Martirosyana, ale ani on se neprosadil. Naopak z brejku skórovalo Dynamo zásluhou Clause. Branku si nakonec za svou snahu zasloužili i tepličtí, krásnou individuální akci Martirosyana zužitkoval Strada a v závěru zápasu snížil.

"Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Mužstvo Dynama do utkání vstoupilo mnohem sebevědoměji a více si věřilo, my jsme zbytečně dlouho stáli na balonu a kazili. Soupeř měl rychlejší práci s míčem. Druhá půlka mi poté přišla dobrá, zžili jsme se s tím zápasem a vypadalo to velmi dobře. Víc jsme si věřili, vytáhli jsme pressing a i to nám pomohlo.
Šance jsme měli v obou poločasech a to je pro mě ukazatel v zápase, my jsme měli nějakých pět nebo šest šancí, soupeř hrál výborně a měl jich asi sedm, což je pro mě dobré a beru utkání jako další poučení," hodnotil zápas David Vavruška.