Obrázek článku

Norimberk - Teplice 0:0

Přátelské utkání proti věhlasnému soupeři odehráli tepličtí hráči dnes v německém městečku Hof. Zde se před téměř patnáctiset fanoušky střetli s bundesligovým Norimberkem.

Svěřenci Jiřího Plíška odehráli utkání dobře, Norimberk sice více držel míč na svých kopačkách, ale žlutomodří spoléhali na rychlé brejky, z kterých mohli trestat. V 15.minutě pálil nebezpečně z levé strany Stožický. Následně měli dvě šance také hráči Norimberku, po dvou rozích poslal míč vždy těsně mimo Julian Schieber.

Další brejk se podařil o chvilku později, když Mareš chytře pustil míč Vondráškovi, jenž si ho zpracoval do běhu, jenže než ho dostihl byl u něj brankář. Po přímém kopu ve 32.minutě měl na druhé straně štěstí Martin Slavík, míč se totiž otřel o břevno.

První velkou příležitost v druhé půlce měl Vlastimil Vidlička, jeho střela zpoza vápna proletěla těsně kolem levé tyče a obecenstvo v ochozech jen zahučelo. Podobně tomu bylo dvacet minut před koncem, kdy se do brejku hnal Mahmutovič tísněný posledním obráncem, snažil se prostřelit bránkáře mezi nohy, ale ten s mírným zaváháním míč zachytil.

Poslední příležitost utkání měl krátce před koncem znovu Julian Schieber na straně jedné a Aidin Mahmutovič na straně druhé, ale oba brankáři se vyznamenali, a tak utkání skončilo po vyrovnaném průběhu remízou 0:0.