Obrázek článku

Festival neproměněných šancí přinesl remízu

Rozpačitý výsledek přinesla předligová generálka. Utkání s Pískem podle průběhu rozhodně mělo skončit jinak než remízou, jenže tepličtí hráči neproměnili penzum šancí a jihočeši v závěru zápasu srovnali. "Mělo být daleko dřív rozhodnuto, šancí jsme měli hodně. Při gólu jsme udělali chybu na přední tyči a on to pak trefil tak, že se s tím nedalo nic dělat," řekl zklamaně Tomáš Grigar, který sezónu začne jako brankář číslo 1. "Dnes před zápasem nám to trenéři oznámili," dodal Grigar.

Utkání zahájil nejprve nedůraznou střelou Vachoušek, neprosadil se ani z úhlu Vachoušek. První vyloženou gólovou příležitost měl při dorážce Mahmutovič, jenže trefil pouze brankáře. Po faulu na Zoubeleho se k penaltě postavil o několik minut později Vachoušek, jenže netrefil branku.

Právě Vachoušek ale otevřel skóre. Krátce po přestávce dostal přesný centr mezi stopery a zakončil za bezmocného brankáře. Po hodině hry vysunul chytrou patičkou Mareš Ljevakoviče, jeho střelu ovšem zblokoval padající obránce. Mareš byl znovu v akci v 66.minutě, kdy při sólovém úniku trefil pouze brankáře. Spolupráce Mareš - Ljevakovič mohla zafungovat znovu dvacet minut před koncem, jenže bosenský středopolař z voleje minul branku.

Trest za neproměněné šance přišel dvě minuty před koncem, kdy hráči Písku po rohovém kopu srovnali na konečných 1:1.

Teplice - Písek 1:1 (0:0)