Olomouc - Teplice 6:2 (2:1)

Po chřipkové ráně nastoupili žlutomodří na půdě Olomouce, při obrovské marodce, kdy ještě ráno opustil výpravu a byl hospitalizován Vlastimil Vidlička, musel na lavičku usednout i například Dušan Tesařík, nyní hrající asistent trenéra v divizní juniorce, který má na své kontě přes 250 ligových startů. V základní sestavě naskočili také hráči, kteří s chřipkou do poslední chvíle bojovali, například Tomáš Vondrášek byl po zápase natolik vyčerpaný, že ani nebyl schopen poskytnout rozhovor.

Od začátku na kombinovanou sestavu hostů olomoučtí vlétli. Nejprve tredil Bajer přímý kop do zdi, poté Grigar vytáhl další pokus konečky prstů nad břevno. Na další šance byl však již krátký. Šultes při přečíslení 3:2 otevřel skóre a hned krátce po něm se do střely položil Ordoš a zvýšil.

Tepličtí se ovšem nevzdali. Před poločasem Sigmu zatlačili a ve 43.minutě nejprve obrana střelu Mahmutoviče zblokovala, ale o pár sekund později Merzič poslal ostrý centr přímo na Mahmutovičovu hlavu a ten se tentokrát již nemýlil.

Druhá půle začala podobně jako ta první, hosté nechali po centru z levé strany hlavičkovat osaoceného Dreksu, který rozvlnil síť. Po hodině hry odpověděl hlavou Klein a domácí poté značně znervózněli. Úplně jinak mohl zbytek zápasu vypadat, kdyby rozhodčí krátce po snížení Kleina udělil druhou žlutou Škerlemu za faul na Mahmutovič, ale domácí znovu do sedla dostal náhodný gól Ordoše. Grigar s vypětím všech sil vytáhl tečovanou střelu na břevno, míč se ale odrazil do hřiště, kde měl Ordoš lehkou pozici.

Poslední gól a nejspíše také oslabená kondice po prodělaných nemocích umožnila domácím ještě další dvě branky, nejprve vstřelil gól znovu osamocený Dreksa a po přihraném Šultesově pádu také Janotka z penalty. "U několika hráčů stále panuje chřipkové onemocnění, Smejkal a hospitalizovaný Vidlička mají prasečí chřipku, u dalších se může objevit, protože chřipková onemocnění jsou velmi nakažlivá," hodnotil aktuální stav týmu lékař MUDr.Jan Štěrba.

25.Šultes, 27. a 74.Ordoš, 53. a 81.Dreksa, 87.Janotka - 43.Mahmutovič, 60.Klein.
ŽK: 59.Škerle - 64.Lukáš.
Rozhodčí: Paták - Kardula, Pospíšil.