Ondrášovka cup: Teplice - Jablonec 1:3 (1:3)

Poprvé v jarní části sezóny se do branky postavil v pohárovém zápasem s Jabloncem Tomáš Grigar.

Utkání divákům nabídlo gólovou podívanou. Už v první půli viděli hned čtyři branky, bohužel většinu do domácí sítě. V úvodu však byli aktivnější žlutomodří. Do dvou šancí se dostal Richard Veverka, nejprve pálil po přihrávce Vondráška do tyče a poté z otočky nedůrazně.

Poté se osmělil Jablonec a Zábojník hlavičkoval těsně nad. Skóre otevřel v 22.minutě Marek Jarolím, jenž vystřelil přes obránce zpoza vápna přesně do šibenice. Další gólovku měl David Lafata, ale tentokrát vynikl Tomáš Grigar. Ten byl krátký až na přetažený centr a následnou hlavičku Krejčího, přestože si na míč sáhl zabránit brance nedokázal.

Odpověď domácích byla blesková, Vondrášek si vyskočil na přímý kop Vachouška a poslal ho pod Frydrychem do sítě. Znovu do dvoubrankového vedení dostal Jablonec Lafata, který dorazil vyboxovaný přímý kop. Poslední slovo mohli mít svěřenci trenéra Plíška, jenže Mahmutovič zazdil vyloženou šanci po přihrávce Verbíře.

Po změně stran byl Jablonec i nadále při chuti, Verbíř tak musel ve 49.minutě vykopávat míč z brankové čáry. Změnu mohl přinést až střídající David Kalivoda, který zpoza vápna dělovkou trefil břevno. Třináct minut před koncem se přiřítil ze strany Mahmutovič, bosenský rychlík by ovšem musel střílet mimo prostor, kde stál Luděk Frydrych.

Vzápětí měl další šanci Vondrášek, tentokrát ale Frydrycha zaskočil jeho spoluhráč na brankové čáře. Poté pálil do odraženého míče Gašparík, ale slabší pravou nohou nenabrala jeho střela dostatečnou rychlost. Když už Libor Došek míč do branky dostal, tak rozhodčí odpískal údajný faul a branku tedy neuznal. Výhodnější pozici pro odvetu si tedy vytvořil Jablonec, který zvítězil na Stínadlech 3:1.

Teplice - Jablonec 1:3 (1:3)
32.Vondrášek - 22.Jarolím, 31.Krejčí, 40.Lafata.
ŽK: 73.Došek - 19.Zábojník, 85.Frydrych.