Pohár ČMFS - 1.semifinále: Sparta - Teplice 1:0 (0:0)

Několik změn v sestavě připravil trenér Jiří Plíšek pro první pohárové semifinále na pražské Letné. Oproti poslednímu zápasu v Olomouci zůstali pouze na lavičce Pavel Verbíř a Vlastimil Stožický, místo nich vyběhli k utkání Vlastimil Vidlička a Aidin Mahmutovič.

Typicky pohárový průběh utkání přinesl první poločas. Opatrnou hrou se prezentovala obě mužstva. Až v desáté minutě hlavičkoval po centru z levé strany Aidin Mahmutovič, hlavičkoval nejen nepřesně ale i z ofsajdové pozice. Chvilku po něm na druhé straně pálil Vacek, jehož střelu zblokoval Vidlička.

Pěknou střelou se prezentoval po půlhodině hry Mareš. Zaskvět se musel ve 32.minutě Tomáš Grigar, jenž vytáhl na rohový kop tečovanou střelu Vacka. O tři minuty později ze hřiště odkulhal po jednom ze soubojů s Aidinem Mahmutovičem Tomáš Řepka, kterého musel nahradit Huber.

Ani do druhé půle se obraz hry nezměnil. Až v 60.minutě se snažil Grigara přehodit agilní Vacek, ale míč na poslední chvíli vyhlavičkoval Petr Lukáš. K oblíbené střele z dálky se dostal ve 62.minutě Admir Ljevakovič, svůj projektil vypustil asi metr nad branku Jaromíra Blažka.

Obrovskou šanci připravoval chvilku nato Mahmutovič pro Mareše, ale ten nedosáhl před odkrytou brankou na zpětnou přihrávku. Poté musel výborně vychytat Grigar Wilfrieda a stav zůstával i v 68.minutě 0:0.

Změnit ho mohl čtvrthodiny před koncem Antonín Rosa, který však Marešův centr skluzem umísťoval z ofsajdu. Plné ruce práce měl Blažek v 78.minutě, kdy tvrdě vypálil Vachoušek. Síť rozvlnil až nadvakrát Ondřej Kušnír, který pronikl po pravé straně.

Sparta - Teplice 1:0 (0:0)

Branky: 82.Kušnír.
Rozhodčí: Makovička - Lhoták, Kovařík.
Diváci: 1308.