Olomouc - Teplice 2:1 (1:0)

V sestavě osvědčené pohárovým utkáním v Liberci nastoupili naši hráči k utkání 26.kola k veledůležitému klání v Olomouci. Oproti zápasu s Jabloncem tak nahradil Vlastimila Vidličku Antonín Rosa a Michala Smejkala Milana Matula.

Již v 7.minutě hlavičkoval těsně kolem šibenice Drobiszovi branky Rosa. Po čtvrt hodině hry putoval míč po ose Vachoušek, Mareš, Stožický, posledně jmenovaný ho však vystřelil nedůrazně na prostředek branky.

To bylo potrestáno v 26.minutě, kdy Rosa skluzem nezastavil Ordoše, ten prošel do vápna a uklidil míč k tyči - 1:0. O svou tradiční dělovku se pokoušel v 35.minutě Klein, ale kulatý nesmysl vyslal pouze mimo branku. Pět minut před přestávkou Mareš prodlužoval míč na Vachouška, těsně před ním lapil míč Drobisz. Hned při následném protiútoku zahrávala Sigma přímý kop, který poslal Melinho těsně vedle.

Ihned po změně stran inkasoval čtvrtou žlutou kartu v sezóně Petr Lukáš a vysloužil si tak stop pro příští zápas s Kladnem. V 49.minutě vypálil nebezpečně za vápnem Melinho, Tomáš Grigar jeho střelu nadvakrát zkrotil.

Po hodině hry vystrašil Matulův centr, který směřoval do rohu branky Drobisze, jenž měl plné ruce práce vyrazit míč na roh. Přestože tlak teplických byl zřejmý, tak se znovu radovali domácí, Ordoš napřáhl za vápnem a nechytatelně poslal míč do pravého horního rohu, kde byl na něj Grigar krátký - 2:0.

Poté trenéru Plíškovi nezbývalo než otevřít hru, zvolil taktiku se třemi útočníky a tak se otvírala obrana pro Sigmu, v 76.minutě skvěle vychytal unikajího Nuce Grigar. Následně posílil ofenzivu ještě Andrej Hesek, ale ani to k vytouženému vyrovnání nevedlo, přestože slovenský útočník aspoň snížil na 2:1, a tak tým odjel z Olomouce bez bodového zisku.