Odveta čtvrtfinále poháru: Liberec - Teplice 0:2 (0:0) - POSTUP!

Po bezbrankovém prvním zápase dnes nastoupili tepličtí hráči k odvetě pohárového čtvrtfinále na hřišti Slovanu Liberec. Do sestavy se vrátil Štěpán Vachoušek, který nahradil zraněného Mahmutoviče. Poprvé během jarní části sezóny se v základní jedenáctce ocitl Pavel Verbíř, jenž v sestavě vystřídal Michala Doležala. Dvojnásobně prestižní byl zápas pro Milana Matulu, který do Teplic přišel právě z Liberce a navíc dnes slaví pětadvacáté narozeniny.

Místo opatrného začátku utkání odstartovalo zhurta. Už v páté minutě napřáhl zpoza vápna Gecov a Grigar měl problémy, aby míč vytáhl alespoň na břevno. Odezva žlutomodré strany nepřišla za dlouho. Po pěkné individuální akci Verbíře, jenž zatáhl míč po pravé straně, vypálil k tyči Vachoušek a Hauzr robinzonádou vytěsnil na roh.

Ve 20.minutě vysouval za obranu Vachoušek Rosu, jenže skluzem míč před vytáhlým obráncem zastavil jeden z domácích stoperů. O čtvrt hodiny později uvolnil Mareš na levé straně Stožického, který však vystřelil nad branku. Když ještě krátce před poločasem na druhé straně odvrátil před Dejmkem Vachoušek na roh, zůstával stav pohárového čtvrtfinále i po odehraných 135 minutách 0:0.

Krátce po poločase hledal přízemním centrem Rosa Mareše, ale mladý forward měl k míči o krok dále než bylo potřeba. Krátce po této akci se uvolnil Ljevakovič a vypálil těsně vedle. Ani branka na sebe nenechala dlouho čekat, protože na centr z levé strany sice nejdříve nedosáhl Matula, avšak za ním stál Štěpán Vachoušek, který si míč zpracoval na prsa a poté poslal Teplice do vedení.

Domácí v tu chvíli potřebovali k postupu dvě branky, ale jejich snažení končilo ještě před žlutomodrou šestnáctkou. Proto se o střelu z dálky pokusil v 68.minutě Papoušek, přestřelil však branku Tomáše Grigara. Další šok pro Liberec přišel v 71.minutě, kdy odcentroval Verbíř, do vzduchu se pověsil Martin Klein a neomylně zavěsil - 0:2.

Slovan se poté nedostal ani k náznaku tlaku, v nastavení dokonce ve vyložené šanci ještě přestřelil Hašek. Naši hráči si tak dokráčeli bez potíží k postupu do semifinále ČMFS a udělali rázný krok v honbě za evropskými poháry.

Liberec - Teplice 0:2 (0:0)
Branky: 55.Vachoušek, 71.Klein.
ŽK: 31.Dočkal - 65.Rosa.
Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Moudrý.
Diváci: 2500.