Teplice - Sparta 0:0

I s Vlastimilem Stožickým, který zvládl dát dohromady poraněný břišní úpon, vyběhli naši hráči k zápasu se Spartou. V obvyklé sestavě tak chyběl pouze vykartovaný Ljevakovič, kterého nahradil Doležal. Ani na lavičce tentokrát nebyl Pavel Verbíř, kterého trápí nemoc a vysoké teploty.

V 8.minutě se zjevil za teplickou obranou obránce Pamič, ale nedosáhl na centr Holendy, takže brankář Grigar mohl být v klidu. Ihned z protiútoku šel do souboje s Blažkem po centru Stožického Vondrášek a výsledkem byl závar ve vápně hostů, míč do branky však svěřenci trenéra Plíška nedostali.

Velký závar před Blažkem byl také ve 20.minutě, Vondrášek i Mahmutovič zkoušeli štěstí, ale skóre se ani tentokrát neměnilo. Nebezpečnou střelu Wilfrieda na druhé straně vyřešil reflexivním zákrokem Grigar.

Poté dostal dvakrát "naloženo" Tomáš Vondrášek, Žofčák i Řepka za zákrok na něj obdrželi žlutou kartu. Právě okopaný Vondrášek mohl otevřít skóre těsně před přestávkou, avšak do střely mu skočil obránce.

Ihned po změně stran prolětěl celým sparťanským vápnem nebezpečný rohový kop domácích, nikdo na něj nedosáhl, a tak výsledkem byl pouze autový hod Sparty.

V 65.minutě vystřelil zpoza vápna Wilfried, střelu tečoval jeden ze žlutomodrých stoperů a ta skončila za zkoprnělým Grigarem na tyči. Blažka z dálky prověřil za další tři minuty Vachoušek, jehož střelu musel zkušený brankář vyboxovat.

Vítězství na svou stranu přeci jen mohli strhnout domácí, když se dvě minuty před koncem po Vachouškově centru dostal k zakončení nabíhající Vaščák, toho ale vychytal gólman Blažek. Utkání tedy skončilo remízou 0:0 a Sparta na Stínadlech nazvítězila ani po sedmi a půl letech.

ŽK: Matula, Mareš - Žofčák, Řepka, Berger.
Rozhodčí: Adam - Hojsík, Jiřík.
Diváci: 5980.