Teplice - Eintracht Frankfurt 0:2 (0:1)

Páteční podvečer patřil na stadiónu v německém městečku Limburg přátelskému klání Teplic a Eintrachtu Frankfurt. Tedy dvou týmů, kterým zatím zasvětil svou kariéru teplický odchovanec Martin Fenin. Ten nemohl do utkání naskočit, protože se zotavuje po operaci třísel. "Samozřejmě mě to mrzelo, ale aspoň to nebylo až tak moc vypjaté, jako kdybych byl na trávníku," řekl ke svému zranění Fenin.

Od úvodu utkání měl sice Eintracht výrazně větší držení míč, ale šance naopak měli žlutomodří. Ve 13.minutě Matula vysunul Vondráška, který zpětnou přihrávkou našel Vachouška, jenž v pádu zamířil jen do náručí Nikolova. Dva pěkné centry před brankáře Frankfurtu posílal Vidlička, ale vždy u nich byl strážce branky dříve než Mahmutovič.

První šanci Eintrachtu zaznamenal špílmachr Caio, jenž z voleje střílel mimo. První branku vstřelil až v 39.minutě Martin Klein, bohužel však do špatné sítě. V úvodu druhé půli naši hráči svěřence trenéra Skibbeho do ničeho nepouštěli, ale v 61.minutě si znovu vstřelili vlastní branku, když obdobně jako u prvního gólu si zpětnou přihrávku obránce srazil do branky, tentokrát tím obráncem byl Antonín Rosa.

Snížit mohl hned na to Mahmutovič, avšak střelu nezakroutil do branky, pěkný byl také projektil Mareše, který musel Nikolov vyboxovat na roh. Z něj však, stejně jako z jiných šancí, nic nevzešlo, a tak před výbornou návštěvou takřka dvou tisícovek diváků prohráli naši hráči 0:2.