Slavia - Teplice 3:1 (0:1)

S cílem odvézt si jako první ligový celek z Edenu bod či body přijeli naši hráči k patnáctému kolu. Kvůli žlutým kartám tentokrát absentoval Pavel Verbíř, naopak zranění dali dohromady Aidin Mahmutovič, Štěpán Vachoušek i Martin Klein.

Trenér Plíšek vsadil na sestavu s dvěma štítovými záložníky, Michal Doležal se tak posunul na pravou stranu zálohy a do středu vedle Milana Matuly Jiří Sabou.

Hned na začátku prvního poločasu byli žlutomodří aktivnější, v úvodní minutě se pokusil překvapit Vaniaka Mahmutovič, jeho střela z úhlu však mířila mimo. V páté minutě vypálil z vélké dálky jen doprostřed branky Stožický.

Velký okamžik pro Štěpána Vachouška, ale i fandy žlutomodrých, přišel v 10.minutě, Stožického přímý kop obrana zblokovala k Vachouškovi, a ten ho nekompromisně poslal za záda domácího brankáře. Slavia tak úplně poprvé v novém Edenu v lize prohrávala.

Jakoby to však sešívané donutilo přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Pozorná obrana Teplic je i přesto nepouštěla do velkých šancí, takže slavisté museli pálit pouze z poza vápna. Z této pozice střílel mimo Belaid i Jarolím. Když už některá ze střel mířila na branku poradil si s ní Tomáš Belic, jako to bylo v případě Toleského hlavičky.

Pět minut před poločasovým hvizdem vysouval Vachoušek za obranu Mahmutoviče, prováhal ale ideální okamžik a bosenský rychlík se tudíž ocitl v ofsajdu. Do šaten se šlo za stavu 0:1.

Slavia v aktivní hře pokračovala i po změně stran, Krajčík i Belaid vypálili nad branku Tomáše Belice. Krátký byl však slovenský brankář na penaltu Tomáše Necida, kterou rozhodčí velmi přísně odpískal po faulu Petra Lukáše.

Po hodině hry hvízdl Radek Příhoda do píšťalky znovu, tentokrát aby potrestal faul Jiřího Sabou těsně za vápnem, svěřenci trenéra Jarolíma naštěstí míč vyslali pouze na tribunu.

V 64.minutě mohlo udeřit i na druhé straně, po faulu Belaida poslal přímý kop z poloviny hřiště na hlavu Kleina Stožický, ale řízný stoper ho lízl jen do náručí Vaniaka.

Domácí se přeci jen dočkali i podruhé, hlavička Belaida se se štěstím odrazem od země dostala do branky a Slavia poprvé v utkání vedla. Těsně před koncem osmé desetiminutovky propadla po brejku domácích obrana žlutomodrých a nikým nehlídaný Tomáš Necid zvýšil už na 3:1.

Svěřenci trenéra Plíška sice byli první, kdo v novém Edenu v lize vedlo, přesto si z Prahy nevezou ani bod.

53. z pen a 78.Necid, 70.Belaid, - 10.Vachoušek.
ŽK: 34.Suchý, 35.Brabec, 63.Belaid, 87.Latka - 8.Rosa, 35.Mahmutovič, 61.Matula.
Rozhodčí: Přihoda - Čecháček, Lakomý.
Diváci: 8212.