Hradec Králové - Teplice 0:1 (0:0)

Z deštivého Hradce Králové si naši hráči přivezli veledůležitý postup do čtvrtfinále poháru ČMFS. Domácí votroky porazili koncentrovaným výkonem 1:0 brankou Stožického.

Utkání začalo aktivitou domácích, poprvé však zahrozili žlutomodří, ale Doležal poslal na Vachouška nepřesný centr. Na druhé straně se o několik minut později vyznamenal Tomáš Belic po přímém kopu Hradce.

Po hezké patičce Vachouška pálil po půlhodině hry Jun těsně vedle branky. Chvilku poté otřásl břevnem Sabou, který se pověsil do centru Verbíře. A aby šancí nebylo málo těsně před poločasem měl Lindr plné ruce práce po střele Doležala a následném závaru v domácím vápně, i přesto se do kabin šlo za stavu 0:0.

Hned po změně stran však žlutomodří na soupeře vlétli, nejprve Lindr vychytal Vachouška a následnou dorážku Verbíře tečoval hradecký bek mimo. Ve 53.minutě se zrodila rozhodující akce zápase, Jun ukořistil míč po standartní situaci, utekl obraně, naservíroval míč Stožickému a ten skóroval.

Zvýšit mohl v 67.minutě Klein, ale jeho hlavičku domácí gólman vyrazil. Poté naši hráči kontrolovali hru a nepouštěli domácí do náporu, pouze v 90.minutě musel skvělý zákrok vytáhnout Tomáš Belic a udržel tak postupový stav 0:1. "Brali jsme to jako utkání podzimu, chceme se dostat do pohárové Evropy a tímto jsme se udrželi ve hře, což jsme bezpodmínečně chtěli," řekl po zápase Jiří Plíšek.

Naše hráče tak čeká jarní čtvrtfinále, jenž se bude hrát již systémem doma - venku.

Hradec Hrálové - Teplice 0:1 (0:0)