Teplice - Mladá Boleslav 2:3 (0:1)

V 10.kole Gambrinus ligy přivítali žlutomodří na svém stadionu druhou Mladou Boleslav. V sestavě vynuceně chyběla opora zadních řad Martin Klein, jenž inkasoval v předešlém kole čtvrtou žlutou kartu a musel si tak jedno utkání odpočinout. V sestavě ho nahradil uzdravený Milan Matula.

Po opatrném začátku měl první příležitost ve 12.minutě Štohanzl, dostal se k němu vyboxovaný Marešův přímý kop, avšak rychlonohý záložník nedokázal střelu vtěsnat do branky. Na druhé straně hasil na poslední chvíli centr hostí Milan Matula skluzem na roh. Bohužel právě z něj udeřilo, míč se dostal k volnému Procházkovi, který z blízka prostřelil Belice.

Poté hra dlouho nenabídla šanci ani na jedné straně, až pět minut před změnou stran hlavičkoval Rosa vysoko nad po centru Mareše. Těsně před poločasovým hvizdem ještě protáhl Millera střelou z vápna Štohanzl, ale i přesto stav zůstal 0:1.

Druhý poločas začal dvěma nepřesnými pokusy středočechů, v 51.minutě se poté domácí dožadovali penalty za ruku Janíčka. Po necelé hodině hry přišly chvíle Michala Papadopulose, dvakrát mu střed obrany nechal hodně prostoru a robustní útočník postupně zvýšil na 3:0.

Velký obrat v obrazu hry přišel po příchodu Stožického a Doležala na hřiště, prvně jmenovaný snížil v 70.minutě z bezprostřední blízkosti. A o devět minut později vstřelil kontaktní branku Aidin Mahmutovič po mazácké kličce a následném centru Doležala.

V nastaveném času mohly Teplice dokonce srovnat, v obrovské šanci nejprve vychytal Juna Miller a následně dorážku nedostal do sítě Mahmutovič, skóre tak zůstalo 2:3.

"Posledních dvacet minut je opravdu jediným pozitivem zápasu, za úvodních sedmdesát se můžeme fanouškům jen omluvit," smutně konstatoval Jiří Plíšek.

Teplice - Ml.Boleslav 2:3 (0:1)
70.Stožický, 79.Mahmutovič - 55. a 63.Papadopulos, 17.Procházka.
ŽK: 23.Sabou, 27.Vidlička - 81.Procházka, 86.Řezníček.
Rozhodčí: Kocián - Hojsík, Jiřík.
Diváci: 3200.