Kouzlo Stínadel trvá

Návrat na teplická Stínadla dnes absolvoval kouč Petr Rada a také útočník Martin Fenin. Lodivod reprezentace nemohl počítat s neohroženou brankářskou jedničkou Petrem Čechem, kterého do zápasu nepustilo zranění svalu z duelu s Polskem.

Dosud se reprezentaci na svatostánku žlutomodrých velmi dařilo, nastoupila zde do dnešního dne k sedmnácti zápasům a remizovala pouze v nevýznamném přátelském duelu se Švédskem, zbylých šestnáct utkání dovedla do vítězného konce.

V základní sestavě se oproti zápasu s východními sousedy objevili Daniel Zítka, Libor Sionko, Martin Fenin, David Jarolím a Jan Rajnoch, kteří nahradili zmíněného Petra Čecha, Radka Šírla, Zdenka Grygeru, Radoslava Kováče a Miroslava Slepičku.

První šanci měl před zaplněnými Stínadly Jan Rajnoch, zaběhl si za obranu, ale centr Plašila jen lízl a neusměrnil ho tak mimo dosah brankáře. O osm minut později udělal na polovině hřiště hrubku Pospěch, hasit ji musel skluzem až David Rozehnal. O další dvě minuty později se dostal do jasné gólové šance Dedič, proběhl mezi stopery a snažil se prostřeli Zítku mezi nohy. tomu mezi nimi však míč zůstal a držel tak bezbrankový stav.

Ve 33.minutě se hezky uvolnil na levé straně pokutového území Sionko, jeho centr na nabíhající spoluhráče však zblokovala obrana. Pět minut před poločasem musel již podruhé čelit Daniel Zítka tváří v tvář soupeři, Šišičovi nechtěně skluzem nahrál Sionko, ale Zítka znovu sklapl "betony" včas a nedovolil slovinskému záložníkovi vystřelit mezi nohy.

Těsně před odchodem do kabin se naskytly českému celku dvě nadějné standartní situace, nejprve Jankulovski donutil Hondanoviče vyboxovat jeho projektil a poté nezvládl Ujfaluši u zadní tyče usměrnit Plašilův centr, a tak zůstal poločasový stav 0:0.

Začátek druhé půle se našim podařil, nejprve se hezky uvolnil Baroš, od kterého se míč dostal k Plašilovi, jehož vychytal brankář Slovinska. Po hodině hry se dostal do sólového úniku Baroš, ale jeho snažení zastavila píšťalka rozhodčího. Prosadil se až ve 62.minutě Sionko, který i přes nevelkou postavu hlavou usměrnil do sítě centr Jankulovského - 1:0.

V 64.minutě vysunul hezkým obloučkem Jarolím Baroše, ale jeho nájezd zlikvidoval Handanovič. O pět minut později se do zakončení dral i domácí Fenin, jeho pokus zamířil těsně kolem levé tyčky. Když v 81.minutě střídal Fenina Svěrkoš, vysloužil si teplický odchovanec neutuchající potlesk od diváků.

Národní mužstvo už si poté zkušeně uhlídalo vedení a Stínadla se tak ukázala jako pravý domov reprezentace.

Česká republika - Slovinsko 1:0 (0:0)