Obrázek článku

Žižkov - Teplice 3:0 (2:0)

Naši hráči dnes nastoupili proti Viktorii Žižkov. Z obvyklé sestavy chyběl Tomáš Jun, který se jako jediný nestihl dát dohromady z virové infekce, jenž postihla náš tým, proto usedl pouze na lavičku náhradníků.

Viktoria na naše hráče vlétla zhurta, už v sedmé minutě se vrhla do rychlého brejku, Kalod našel před brankou osamoceného Vozábala, který z bezprostřední blízkosti překonal Tomáše Belice. O dvě minuty později prověřil našeho brankáře z přímého kopu Koukal, ale Belic tentokrát kryl.

Poté tempo hry opadlo, hru na obou stranách brzdily nepřesnosti, žlutomodří se snažili prosadit pomocí centrů ze stran, to se však dlouho nedařilo. Po jedné z akcí na pravé straně hřiště byl tísněn dvojicí Koukal, Zengue Pavel Verbíř, pokusil se poslat malou domů až na Tomáše Belice, jenže vysoká přihrávka gólmana přeskočila, a s malou tečí Belicových rukavic zapadla do branky - 2:0.

O pět minut později se do dobré palebné pozice dostal před vápnem Štěpán Vachoušek, ale střelu vyslal vysoko nad.

Hned po změně stran nabídl velkou šanci Kalodovi chybou Klein, ale žižkovský útočník prováhal vhodný okamžik ke střele a o míč přišel. Poté vyzkoušel svou pravačku Michal Doležal, míč však branku přeletěl.

V 70.minutě se hezky uvolnil na levé straně Mahmutovič, našel na malém vápně Vachouška, který tísněn obránci Viktorie nemohl s balonem nic kloudného udělat. V zápětí se snažil Sabou usměrnit skluzem zpětnou přihrávku do branky, avšak těsně minul.

Zvýšená útočná snaha Teplic otevírala prostor pro Žižkov a z něho pramenily také šance, nejprve trefili domácí hráči břevno, poté Belic skvěle vychytal Koukala a konečně v 83.minutě Kalod přestřelil vyloženou šanci. V nastavení však přesto ještě upravil na konečných 3:0 střídající Naumov.

V příštím kole jedou naši hráči znovu ven, zamíří do Liberce, kde se na stadionu U Nisy střetnou s místním Slovanem.