Teplice - Budějovice 4:0 (3:0)

Porádní vstup do sezony se před pěknou diváckou kulisou povedl našim hráčům, už během prvního poločasu nastříleli budějovickému Dynamu tři branky. V druhém dějství náskok ještě zvýraznili na 4:0. Parádně se předvedl především Tomáš Jun.

Ještě před začátkem zápasu klub představil nového maskota klubu, tím se stala, díky nové spolupráci s ústeckou zoo, gepardice Jane. Ta má symbolizovat inteligenci, pružnost a rychlost.

Jako gepardi se na soupeře vrhli i žlutomodří fotbalisté, už v páté minutě prodloužil Michal Smejkal centr Pavla Verbíře a nejlepší střelec přípravy Tomáš Jun měl před brankou lehkou pozici - 1:0.

Teplice v úvodu utkání držely míč a soupeře k ničemu nepouštěly, Belic musel pouze lapit několik střel z velké dálky. První komplikace pro naše barvy přišla v 18.minutě, kdy musel vystřídat zraněný Gašparík, jehož nahradil Mareš. "Gašparík jde zítra na sono a budeme očekávat jeho výsledek, jedná se o svalové problémy," objasnil střídání trenér Jiří Plíšek.

Ani to naše barvy nezastavilo, po pětadvaceti minutách hlavičkoval Lukáš těsně vedle, o deset minut později se prosadil znovu Tomáš Jun. Nejistý Kučera v brance Budějovic prohrál vzdušný souboj s Kleinem, obrana zazmatkovala pětadvacetiletý útočník míč vrátil do branky.

Minutu před přestávkou se podobná chyba Dynama opakovala, s tím rozdílem, že míč se dostal k Marešovi, avšak výsledek byl stejný, a skóre tak narostlo na 3:0.

Po změně stran nápor pokračoval, Mareš se uvolnil na pravé straně, nahrál po zemi Verbířovi, který se snažil prostřelit brankáře mezi nohama, ale ten míč vyrazil na roh. Po něm hlavičkoval Antonín Rosa, avšak Kovařík balon z brankové čáry hlavou odvrátil.

Agilní Mareš vypálil po hodině hry do tyče a početné divácké publikum, které čítalo více jak 6300 osob, mělo další důvod k potlesku. V 70.minutě dokonal hattrick Tomáš Jun, čímž završil skore na konečných 4:0. Přestože Jun je známým kononýrem, byl to jeho první ligový hattrick. "Měl jsem strach, aby jsem ty góly nevystřílel, naštěstí to vyšlo nejlépe jak mohlo," řekl po zápase opěvovaný střelec.

"Utkání hodnotím velmi pozitivně, hodně jsme se na něj těšili, připravovali se na něj. Těšili jsme se, že přijde hodně fanoušků, kteří nás povzbuzovali a pomohli nám," uvedl po zápase Jiří Plíšek.

Příští víkend čeká naše hráče zápas na Žižkově v neděli od 10:15. Doufejme, že gepardice Jane přinese Teplicím znovu tři body.

Teplice - Č.Budějovice 4:0 (3:0)