Generálka na ligu: Teplice - Králův Dvůr 7:0 (3:0)

Naši hráči se dnes představili podruhé v letošní sezoně na domácích Stínadlech, v předligové generálce přivítali Králův Dvůr. Dařilo se především útočné dvojici Štěpán Vachoušek - Tomáš Jun, která zaznamenala celkem čtyři branky.

Na svého třetiligového soupeře se vrhli žlutomodří zhurta, ve druhé minutě nechal Doležal po patičce Juna vyniknout brankáře Soukupa. Ani v dalších minutách šance neubývaly, avšak dvakrát sám na brankáře se neprosadil Verbíř. Úspěšný byl až ve 20.minutě Štěpán Vachoušek, utekl obraně a chladnokrevně zakončil - 1:0. Po půlhodině hry protáhl Soukupa dělovkou z přímého kopu Vidlička a o pět minut později trefil Mareš po zpětné přihrávce Ljevakoviče břevno. Na konci poločasu přišly chvíle Tomáše Juna, dvakrát dostal centr z levé strany, poprvé od Antonína Rosy a podruhé od Štěpána Vachouška, a dvakrát s poklidem zakončil. Poločasové skóre tak bylo 3:0.

Hattrick dokonal bývalý útočník Sparty, ale i reprezentace, v 57.minutě, sám na brankáře šel Vidlička, jeho záměr hostující gólman vystihl, ale na dorážku Tomáše Juna už byl krátký. Čtvrt hodiny před koncem se naopak střídající brankář Votruba vytáhl proti Mahmutovičově hlavičce. Lacinou branku však pustil krátce poté, z velké dálky vypálil Doležal, míč prošel houštinou těl a skončil v síti. Ten samý hráč zvýšil v 88.minutě na 6:0 z přímého kopu a minutu po něm upravil skóre na konečných 7:0 Aidin Mahmutovič.

Generálka tak našemu týmu vyšla na výbornou, první utkání nového ročníku Gambrinus ligy čeká naše borce příští neděli, kdy od 17:00 přivítají SK Dynamo České Budějovice.

Teplice - Králův Dvůr 7:0 (3:0)
39., 44. a 57.Jun, 20.Vachoušek, 78.Doležal, 88.Doležal, 89.Mahmutovič
Sestava Teplic: Belic - Vidlička (65.Sabou), Lukáš, Klein, Rosa - Mareš (70.Štohanzl), Ljevakovič, Doležal, Verbíř (65.Gašparík) - Jun (65.Mahmutovič), Vachoušek (73.Smejkal).