Obrázek článku

FK Teplice - 1. FC Slovácko - komentář k zápasu

Spravedlivou remízou 1:1 skončil souboj Teplic se Slováckem. Oba týmy si téměř celý první poločas nevypracovaly kloudnou příležitost, paradoxně přesto vstřelily gól v rozmezí jedné minuty. Nejprve poslal Teplice do vedení z pokutového kopu Verbíř, vzápětí pak vyrovnal hostující Abrahám. Hosté rapidně ožili, přitlačili žlutomodré na jejich polovinu a málem se dočkali ještě druhé branky. Agilní Abrahám však stejně jako v 52. minutě Krmaš jen nastřelil břevno. V závěru se Tepličtí pokusili o zvrat, ale chabý tlak jim tentokrát tři body nepřinesl. Teplice tak ani v 6. kole neprohrály, poprvé však ztratily body na domácí půdě.

Fotbal v sobotu večer na Stínadlech plakal. Alespoň v prvním poločase, kdy fotbalisté Teplic a Slovácka nabídli prořídlým ochozům na Stínadlech vskutku slabý odvar atraktivní podívané. Domácí si sice záhy vypracovali územní převahu, dokázali se také dostat do pokutového území soupeře, ale tam jejich akce končily nepřesnou střelou, častěji však špatnou přihrávkou.

V 10. minutě to jasně demonstroval Petr Benát, který se po rohu dostal k odraženému míči, z patnácti metrů jej však poslal jen na tribunu. Na další zajímavější moment si tepličtí fanoušci museli počkat dalších devět minut: Doležal se šikovně prosmýkl podél postranní čáry, odcentroval na vzdálenější tyč, jenže tam Tesaříkovi chyběl ke střele jeden krok.

Hosté z Uherského Hradiště se na Stínadlech snažili hrát aktivně, ale v koncovce byli ještě více nemohoucní než svěřenci trenéra Marečka. Poprvé a naposledy v prvním poločase vyzkoušel Poštulkovu pozornost Daniel Kolář, jehož slabá střela z otočky nemohla teplického gólmana vyplašit.

Z ojedinělých šancí měl na druhé straně nejblíže ke gólu Tomáš Hunal, který po rohovém kopu hlavičkoval do odkryté branky, ale příležitost mu zmařil jeden z hostujících zadáků. V poslední minutě prvního poločasu pak ještě mířil mimo tři tyče záložník Doležal.

První branky se tak diváci dočkali až z pokutového kopu, který sudí Čuřín nařídil ve 49. minutě za sporný zákrok Pavlíka na pronikajícího Tesaříka. Následnou penaltu s přehledem proměnil Pavel Verbíř.

Zdálo se, že vstřelená branka konečně odstartuje teplický ofenzívní uragán, nicméně realita byla jiná. Už o minutu později totiž domácí strazil do kolen bleskovým vyrovnáním Martin Abrahám a hra znovu upadla do šedivého průměru. Vyjímkou bylo Krmašem nastřelené břevno v 52. minutě.

Jednoznačně nebezpečnějším týmem byli ale Moravané, s jejichž nebezpečnými a sebevědomými průniky si domácí obrana vůbec nedokázala poradit. Jednou hosté nastřelili břevno, jindy jejich střely zase jen o několik centimetrů minuly tyčku Poštulkovy branky.

Tepličtí se probudili opět až v závěru utkání. Hnání vědomím, že se z podobné šlamastyky dokázali dostat už v předchozích dvou domácích zápasech, se mimo jiné posílením útoku snažili zvrátit nepříznivý výsledek. Divecký sice v nastaveném čase střelou z voleje, která ovšem mířila mimo tři tyče Drobiszovy branky, hostujícího gólmana řádně vyplašil, jinak ale tentokrát ke třem bodům domácím scházelo více síly a štěstí.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)
Branky:
50. Verbíř - 51. Abrahám. ŽK: 35. Sabou - 55. Polách, 90. Drobisz. Rozhodčí: Čuřín - Petřík, Kafka. Diváci: 3185.

Hráč utkání podle fkteplice.cz: Jiří Sabou

FK Teplice: Poštulka - Krmaš, Rada, Hunal, Kaufman (90. Klein) - Doležal, Sabou, Benát, Tesařík - Verbíř (71. Veleba), Mašek (67. Divecký).

Střely na branku: 6 - 6
Střely mimo: 8 - 5
Fauly: 17 - 22
Ofsajdy: 1 - 1
Rohy: 7 - 1