FK Teplice : 1.FK Drnovice - komentář k zápasu

Pokud chtěli fotbalisté Teplic napínat své fanoušky záměrně, v utkání proti Drnovicím se jim to podařilo opět dokonale. Stejně jako v dohrávaném duelu se Zlínem si tři body zajistili i tentokrát až v nastaveném čase, přičemž ještě v 89. minutě prohrávali 0:1. Žlutomodří ani tentokrát předvedeným výkonem příliš neoslnili, ale nadmíru vydařeným závěrem si své fanoušky udobřili. Nejprve minutu před koncem vyrovnal hlavou střídající Radek Divecký, tři body pak domácím zajistil opět na poslední chvíli útočník Mašek.

Teplický trenér Mareček poslal od prvních minut na trávník odlišnou útočnou dvojici než ve středečním utkání se Zlínem, ale ani to nevedlo k rychlému zdolání houževnaté obrany ligového nováčka. Tým, který v předchozích třech zápasech ani jednou nebodoval, se na Stínadlech představil s kompaktní obranou, jenž efektivně řešila všechny ošemetné situace.

Domácí se vážněji o slovo přihlásili až v 16. minutě – po centru zprava si na míč vyskočil Tesařík, ale těsně minul břevno. O minutu později po hezké kombinaci střílel v pádu Mašek, mezi tři tyče se však netrefil. Na rozdíl od hlavičkujícího Benáta ve 22. minutě, jemuž ve skórování zabránil nejistou robinsonádou gólman Bureš.

Tepličtí se sice obranou hostí probíjeli poněkud těžkopádně, ale rozhodně byli u míče častěji než jejich soupeř z jihu Moravy. Dokázali si vytvořit jasnou převahu a několik slibných šancí, v koncovce je ale vždy zradila naivní přihrávka či nepřesná střela. Pomyslným terčem byla pro žlutomodré levá tyčka Burešovy branky, kterou v závěru první půle nepřesně minul střelou ze střední vzdálenosti Veleba, respektive hlavou Sabou.

Trest za neproměňování šancí stihl žlutomodré v 54. minutě, kdy Holub díky chybující obraně vybojoval míč, posunul jej na Klinku, který na dvakrát překonal Poštulku. O několik minut později pálil nebezpečně z pěti metrů hostující Adamec, hodně vidět byl také Ladislav Onofrej.

Poslední dvacetiminutovka patřila zcela jasně domácímu týmu. Ten ožil po trojnásobném vystřídání a s mohutnou ofenzivní silou se pustil do závěrečného ataku. Sabou, Rada, Mašek, Divecký, ti všichni se ocitli v jasných gólových příležitostech, ale nestálo při nic fotbalové božstvo.

To si s trpělivostí teplických fanoušků zahrávalo až do 89. minuty, kdy na světelné tabuli stále svítilo nepříznivé skóre 0:1. Jenže pak po rohovém kopu hlavou vyrovnal Radek Divecký a zvrat dokonal ve druhé minutě nastaveného času Jiří Mašek, jenž svým gólem vynesl žlutomodré na druhé místo v neúplné tabulce.

FK Teplice - FK Drnovice 2:1 (0:0)
89. Divecký, 90. Mašek - 54. Klinka. ŽK: 37. Veleba, 49. Sabou, 77. Divecký, 90. Mašek - 36. Ševinský, 36. Schindler, 76. Klinka, 79. Bílek. Rozhodčí: Královec - Tulinger, Lhoták. Diváci: 5034.

Hráč utkání podle fkteplice.cz: Tomáš Poštulka

FK Teplice: Poštulka - Krmaš (75. Szabo), Rada, Hunal (58. Divecký), Kaufman - Doležal, Sabou, Benát, Tesařík (75. Verbíř) - Veleba, Mašek.

Střely na branku: 8 - 6
Střely mimo: 16 - 1
Fauly: 11 - 18
Rohy: 12 - 8
Ofsajdy: 1 - 2