Stěpán Vachoušek: Rozhodly šance a jejich proměňování

Štěpán Vachoušek byl v sobotní Jihlavě jedním z nejlepších teplických fotbalistů. Co chybělo, aby se stal hrdinou a srovnal na 2:2? I na to zkušený hráč v pozápasovém rozhovoru odpovídal.

Jaké je tvoje hodnocení zápasu?
Dobrých prvních dvacet minut, tři šance, nedáš góla, pak dostaneš hloupý gól, přestaneš hrát, dostaneš druhý gól. Druhý poločas velmi dobrý, dáme kontaktní gól. Myslím si, že byl v naši režii, měli jsme tam tři šance, nedali jsme ale ani gól, tak nemůžeš chtít ani bod. Je to velká škoda, protože vyjma těch dvaceti minut v prvním poločase jsme byli podle mého názoru lepší. Rozhodly šance a jejich proměňování.

Ty jsi byl u těch klíčových okamžiků, i u penalty. Byla?
Tahali jsme se tam. Rozhodčí písknul penaltu, takže byla. Oba dva jsme se tahali, mohl to písknout tak i tak.

Co chybělo, aby tvá střela neskončila na tyči, ale v brance?
Nevím. Vystřelil jsem to, možná to tam ještě někdo tečoval směrem ven. Vinou toho to šlo do tyče. Pak jsem tam měl ještě jednu šanci, Hanuš míč vyrazil. Těch šancí jsme si vypracovali celkem dost.

Situace v tabulce teď pro vás není vůbec příznivá a nadcházející zápas se Zlínem tak nabývá na ještě větší důležitosti…
Tak určitě. Pro nás je to zápas o šest bodů. My prostě musíme udělat vše proto, abychom ho vyhráli, abychom měli 29 bodů a relativní klid.