Štěpán Vachoušek vstoupil do Klubu legend

Štěpán Vachoušek svým včerejším třístým startem v nejvyšší domácí soutěži vstoupil do Klubu legend. Do elitního Klubu legend ePojištění.cz ligy jsou zařazeni hráči a trenéři, kteří odehráli nebo odtrénovali v české nejvyšší fotbalové soutěži 300 a více zápasů.

Teplický ochovanec začal své ligové starty sbírat už v roce 1998, kdy nastoupil 31. května proti Jablonci, v utkání, které skončilo 2:2, vystřídal tehdy stále ještě osmnáctiletý Vachoušek v 64. minutě Radka Diveckého. Vůbec první start za teplické áčko si připsal už 8. dubna téhož roku v Poháru ČMFS taktéž proti Jablonci.

Z 300 ligových startů nasbíral záložník s vytříbenou kopací technikou nejvíce právě v teplickém dresu (253), za Slavii pak odehrál 37 utkání, za Blšany 6 a za Spartu 4. Ve 300 ligových utkání nastřílel 48 branek, z toho 35 gólů za FK Teplice.

Vachouškova jubilea v ligové soutěži vždy vychází na utkání s pražskými "S", svůj stý ligový start zaznamenal 22. 9. 2008 v utkání na Spartě, které skončilo 0:0, dvoustý start pak 19. 9. 2012 v utkání na Slavii, které skončilo porážkou 0:2.

Ke Štěpánu Vachouškovi patří již neodmyslitelně číslo 8, ale ve svých prvních sezónách oblékal nejprve žlutomodrý dres s číslem 18 a posléze s číslem 14, osmičku oblékl v Teplicích až po návratu ze zahraničních angažmá.

Sedmatřicetiletý Štěpán Vachoušek odehrál za FK Teplice celkem 295 soutěžních utkání (liga, pohár, evr. poháry), což ho řadí na 10. místo v historickém pořadí, v těchto utkáních nasázel celkem 44 gólů. V reprezentaci pak odehrál 23 utkání za A mužstvo České republiky a vstřelil dvě branky. Je majitelem bronzové medaile z EURO 2004 a zlaté medaile z ME U21 2002, kde dokonce vedl tým jako kapitán.

Štěpán Vachoušek, nar. 26.7.1979
odchovanec FK Teplice
1.soutěžní start za A-tým FK Teplice: 8.4.1998, Pohár ČMFS, FK Teplice - FK Jablonec 1:5
1.ligový start za A-tým FK Teplice: 31.5.1998, FK Teplice - FK Jablonec 2:2, střídal v 64.minutě Radka Diveckého
1.start v evropských pohárech: 25.8.1999, 3.předkolo Ligy mistrů, Borussia Dortmund - FK Teplice 1:0, střídal v 75.minutě Pavla Verbíře
V Teplicích hrál až dosud se třemi čísly. První dvě sezóny s číslem 18, další dvě s číslem 14, po návratu z ciziny v roce 2008 nosí dres s číslem 8.

V lize 300 startů (253 za FK Teplice, 37 Slavia, 6 Blšany, 4 Sparta) / 48 gólů (35 za Teplice, 10 Slavia, 3 Blšany)
100.ligový start - 22.9.2008, AC Sparta Praha - FK Teplice 0:0
200.ligový start - 19.9.2012, SK Slavia Praha - FK Teplice 2:0

Bilance v Teplicích:

liga: 253 starů / 35 gólů / 1 vyloučení (na Spartě, protest po nespravedlivé penaltě za "pád" Lafaty)
domácí pohár: 36 startů / 9 gólů
evropské poháry: 6 startů / 0 gólů
Celkem v soutěžních zápasech FK Teplice: 295 startů (10.místo v historickém pořadí) / 44 gólů

V reprezentaci za A-tým 23 startů / 2 góly (účast na ME 2004), za U21 20 startů / 7 gólů (účast na ME 2002 - 1.místo), za U20 1 start / 0 gólů, za U18 1 start / 0 gólů.