Tomáš Grigar: Věřil jsem, že můžeme utkání otočit

Tomáš Grigar v nešťastném utkání s Hradcem Králové prokázal, že patří k oporám svého týmu. Za nepříznivého stavu držel naděje svých barev několika úspěšnými zákroky. Jeho spoluhráči ale kýžené branky nedosáhli, „skláři“ proto doma padli s „votroky“ 0:1.

Co rozhodlo o vítězství Hradce?
Ta inkasovaná branka. My jsme tam měli minimálně dvě vynikající šance, kdy jsme z několika metrů stříleli, a Ottmar nás vychytal, byl mužem zápasu. Kdybychom dali gól, tak bychom ten zápas otočili, v to jsem věřil.

Popiš ten gól.
Byla tam série chyb, nedůrazně jsme to odhlavičkovali, přišel přetažený balon dozadu, propadlo to mezi mnou a Vondym (Tomášem Vondráškem – pozn. autora). Je to škoda, gól do šatny. Přitom minutu před tím tam byl Chleboun sám a dal to mimo. To bylo takové varování, ale my se nepoučili.

Ten „šatňák“ vás ale nepoložil, zkraje druhé půle jste měli možnost vyrovnat. Křeč přišla až pak…
Lüfi (Michael Lüftner – pozn. autora) mohl po standardce dát gól, bohužel to do branky neprotlačil, Ottmar zase výborně. Od 60. minuty to byla vážně křeč; nenahráli jsme si balon, chtělo to víc klidu. Potom na mě chodili sami, ale to bylo tím, že jsme hráli vabank. Přesto jsme si nevytvořili pořádnou šanci, jen Potok (Roman Potočný – pozn. autora) nebezpečně střílel.

Čím to, že se vám proti Hradci doma nedaří?
Je pravda, že nám to s nimi nejde. Ale celkově je škoda, když ze tří zápasů uděláme sedm bodů, tak doma ztratíme s Hradcem. Měli jsme vyhrát, mohli jsme být úplně někde jinde.

Pomůže teď reprezentační přestávka?
To uvidíme. Pak hrajeme na Bohemce, tam to bude hodně těžký zápas. Ale někdy ty ztracené body získat musíme!