Obrázek článku

Přátelské utkání: Sparta Praha - Teplice 4:0 (1:0)

V dalším přátelském utkání podlehli tepličtí pražské Spartě vysoko 0:4. V prvním poločas ovšem byli žlutomodří letenskému celku vyrovnaným soupeřem a 0:1 prohrávali jen zásluhou neproměněných šancí. Ve druhém dějství po prostřídání již na hřišti Sparta dominovala.

První šanci utkání měl Mareček, jehož střelu zlikvidoval Grigar. Na druhé straně mohl do dobré pozice pelášit Hyčka, jenže se situací špatně naložil. Pěknou střelu Hory z pravé strany pak na roh vyrazil Koubek. Ještě větší příležitost měl po rohovém kopu Vaněček, ale osamocený hlavičkoval jen do míst, kde čekal sparťanský gólman. Znovu tak přišlo na řadu pořekadlo nedáš - dostaneš, když na druhé straně vzápětí otevřel skóre Konaté. Do poločasu mohli tepličtí vyrovnat, ale po pěkné kombinaci míč jen proletěl malým vápnem bez toho, aby ho někdo dopravil do sítě.

Po změně stran nejprve zblokoval nebezpečný pokus Ljevakovič, poté zakročil velmi dobře Plachý proti Julišovi, avšak po hodině hry přidal druhý gól Nestor. Snížit mohl Potočný, jenže po rohovém kopu si počínal stejně jako Vaněček v prvním poločase. Na na druhé straně naopak Karavajev z hranice vápna pěknou umístěnou střelou zvýšil na 3:0. Na konečný výsledek ještě v závěru upravil z pokutového kopu Juliš.