Juniorka zahájila přestřelkou s Ústím

Hned osm branek padlo v prvním přátelském zápase juniorky s druholigovým Ústím nad Labem. Svěřenci Martina Dolinského nakonec po velkém boji padli 3:5. "Utkání splnilo svůj účel, rozložili jsme zátěž na dvě kompletní jedenáctky. Podobně to budeme praktikovat také v závěru týdne při dvou přátelských zápasech s německými soupeři," řekl k utkání kouč Dolinský.

Skóre zápasu otevřel ústecký Tenno střelou z dálky, která zapadla přesně k tyči Lipšovi branky. Žlutomodří zvládli za deset minut vyrovnat, když se prosadil Gabčo. Jenže ještě do poločasu vrátil vedení ústečanům Volek a hned po změně stran ho navýšil Hanich.

Pak začal úřadovat Albánec v teplických barvách Matheus Shkreta. Mladý útočník se nejprve obtočil kolem zkušeného Michala Valenty a snížil. O čtvrt hodiny později k němu zase propadl míč na malé vápno a on ho s přehledem uklidil za Zachardova záda. Vyrovnaný stav nemusel dlouho vydržet, Majsadraganovič se totiž řítil sám na Zachardu, jenže ho pouze trefil. Podobně si vedl v další šanci také Shkreta. Prosadit se mohl opět Majsadraganovič, ale z úhlu vypálil těsně vedle.

V závěru přeci jen Ústí strhlo výhru na svou stranu, když se nejprve křižnou střelou prosadil Valenta a o chvilku později po centru zleva také Červenka.

Ústí nad Labem - FK Teplice U21 5:3 (2:1)
31.Tenno, 44.Volek, 46.Hanich, 80.Valenta, 83.Červenka - 50. a 65.Matheus Shkreta, 41.Gabčo.
Ústí:
Zacharda - Dvořák (46. Peterka), Nino, Dragoun (46. Valenta), Folwarczny (46. Benčík) - Turbák, Tenno, Jukl, Volek (75. Červenka) - Gulajev, Červenka (46. Hanich).
Teplice U21:
1.poločas:
Lipš - Malák, Melsen Shkreta, Jelen, Gabčo - Král, Česlák, Kodeš, Špírek - Delalič, Hrabinka.
2.poločas: Schwamberger - Kulhánek, Karel, Bubeníček, Hlaváček - Verbíř, Schön, Polák, Vošmik - Majsadraganovič, Matheus Shkreta.