Přestřelka nakonec vyšla lépe Jirnám

Teplická juniorka v jarní části soutěže musí na domácí půdě bavit fanoušky. Gólové příděly či přestřelky nejsou výjimkou. Dnes tomu tak bylo i v zápase s vedoucí Viktorií Jirny. Ten sice tepličtí mladíci prohráli 4:5, ale za svůj výkon se rozhodně stydět nemusí.

Do vedení šli právě žlutomodří, když hostující brankář Kratochvíl střelu Verbíře vyrazil jen před sebe, kde číhal Kodeš, který míč dorazil do branky. Na druhé straně se však krátce poté nedomluvili Ivasko s Lipšem a umožnili Heldovi vyrovnat.

Zbytek poločasu už znovu patřil žlutomodrým. Verbířovu nahrávku chytře pustil na Česláka Kodeš a mladý ofenzivní středopolař k tyči vrátil vedení na domácí stranu. Fotbalovou parádu ukázal ve 37.minutě kapitán Petr Šalda, jenž napřáhl za vápnem a trefil přesně šibenici hostující branky. Podobný pokus zkoušel o minutu později také Pavel Verbíř, jenže tentokrát se brankář vyšponoval a míč vyrazil.

Po změně stran začal dominovat zkušený tým Jiren, nejdříve Kincl hlavou snížil a vzápětí Jandzik střelou k tyči z úhlu vyrovnal. Když navíc Ivasko fauloval ve vápně škodu, dostal tentýž hráč z penalty Viktorii do vedení.

Spustil se nápor domácího celku, Gabčovu centr sice brankář ještě vyrazil na roh, ale jeho centr o chvilku později už dostal do sítě Šalda a bylo vyrovnáno. Minutu před koncem ovšem přímý kop Križana propadl až do branky, žlutomodří tak přišli o remízový stav a již nedokázali odpovědět.

Teplice - Jirny 4:5 (3:1)
37. a 88.Šalda, 10.Kodeš, 22.Česlák - 55. a 70. z pen. Jandzik, 18.Held, 47.Kincl, 89.Križan.
Sestava Teplic: Lipš - Šalda, Ivasko, Jelen, Gabčo - Verbíř ml., Schön, Česlák, Hlaváček - Delalič (75.Hutta), Kodeš.