Juniorka veze z Vyšehradu výhru

Výborně vstoupila teplická juniorka do jarní části divize B, když v prvním jarním kole zvítězila na půdě Slavoje Vyšehrad 1:0 brankou Pavla Verbíře mladšího.

Na pražské umělé trávě se dlouho hrál fotbal plný soubojů bez vážnějších šancí, když už se přeci jen nějaké příležitosti objevily, tak je vyřešili oba brankáři. Především ten teplický, mladý Pavel Schwamberger, prokazoval velkou jistotu.

V druhém poločase začali hosté hrozit z rychlých brejků, po jednom z nich se řítil na brankáře Slavoje Pavel Verbíř, gólmanovi udělal kličku, ale po kontaktu upadl a nezvládl šanci dotáhnout, rozhodčí však faul naodpískal. Hned minutu nato kopali žlutomodří přímý kop, z něj trefil břevno znovu Verbíř a jen kousek chyběl k dorážce Jelenovi se Šaldou.

Rozhodující moment zápasu tak přišel až v 87.minutě, kdy Schön vysunul Verbíře, ten obstřelil brankáře a dostal Teplice do vedení. V nastavení měl ještě další příležitost Verbíř, ale tentokrát ho vychytal brankář. Ani to nic nezměnilo na výhře 1:0.

"Spokojenost je veliká, především s udržením čistého konta. Poctivou hrou v obraně jsme si vítězství zasloužili. Od šedesáté minuty jsme začali soupeře přehrávat nebezpečnými protiútoky a vítězství jsme si zasloužili. Velmi dobře zvládl svou premiéru sedmnáctiletý Schwamberger v brance," pochvaloval si kouč juniorky Stanislav Hejkal.

Vyšehrad - Teplice 0:1 (0:0)