Juniorka doma podlehla Motorletu

Velmi dobrý zápas odehrála teplická juniorka na domácí půdě proti Motorletu Praha. Svěřenci Stanislava Hejkala si vytvořili velký počet šancí, jenže je nedokázali zužitkovat a hosté je za to potrestali, když využili penaltu a střelu zpoza vápna a zvítězili 2:0.

Velký nápor spustili tepličtí mladíci už v úvodní desetiminutovce, kdy nejprve Verbíř posílal centr na zadní tyč a obrana musela raději míč odkopnout na roh, hned vzápětí po špatné malé domů uháněl sám na brankáře Hlaváček, jenže trefil pouze brankáře. Po rohu na krátko a centru Schöna pak hlavičkoval Jelen mimo tři tyče.

Ve 21.minutě se musel ohánět také debutant v brance Teplic Patrik Lukáč, nebezpečný halfvolej Karbulky reflexivně zlikvidoval. Na druhé straně vyboxoval Kalivodovu dělovku brankář hostí.

Po změně stran nejprve docílil branky Kalivoda, jenže z jasného ofsajdu, který ani rozhodčí nepřehlédli. Vzápětí se proti Teplicím kopala penalta po faulu Šaldy, Lukáč sice vystihl směr, ale Podzemský kopnul míč dostatečně razantně a nedal mladíkovi v teplické brance šanci. Minutu poté uháněl útočník hostí na Lukáče sám, ale tentokrát měl navrch gólman žlutomodrých.

Vyrovnat mohl střídající Luksch, jenže levačkou vypálil jen doprostřed branky. Lépe si čtyři minuty před koncem vedl Belán, který zpoza vápna vymetl pavučinky v levém horním růžku domácí branky a o výsledku utkání bylo rozhodnuto.

Teplice B - Motorlet Praha 0:2 (0:0)
54.Podzemský z pen., 86.Belán.
Sestava Teplic: Lukáč - Gregor, Jelen, Šalda, Šraga (66.Bujnovský) - Hutta, Schön - Verbíř, Kalivoda, Hlaváček (70.Luksch) - Kodeš.