Juniorka rozstřílela Blšany

Teplická juniorka zamířila v sobotu dopoledne k zápasu do Blšan, kde na ni čekal domácí tým v sestavě s Horstem Sieglem, v průběhu zápasu se navíc na hřiště dostal také Josef Němec, bývalý hráč Dukly a spolukomentátor České televize, který okusil i angažmá v Mexiku.

Žlutomodří vstupovali do zápasu jako favorité, ale v první půlhodině se přes obranu domácích dostávali složitě. První gól tak přišel až ve 28.minutě, kdy po rychlé kombinaci našel Verbíř Mujagiče a ten rozvlnil síť. Do poločasu to bylo 2:0. Kalivoda našel krásným pasem Kodeše a ten o tyč překonal brankáře podruhé.

Po změně stran skóre i nadále narůstalo. Domácí obrana chybovala, sám na brankáře se řítil Kodeš, který se tak trefil podruhé v zápase. Když po hodině hry vysunul Verbíř do brejku Kalivody, tak se radovali svěřenci kouče Hejkala už počtvrté.

Kalivoda mohl vzápětí přidat další gól, jenže technickou střelou trefil jen břevno. Skóre završil deset minut před koncem střídající Kuzma, který využil nahrávku Pavla Verbíře. Ten předtím u lajny vyškolil Josefa Němce.

Juniorka tak vede z exligové vesničky pětigólovou výhru. Čisté konto udržel brankář Martin Slavík, který výhru podpořil několika výbornými zákroky.

Blšany - Teplice B 0:5 (0:2)
43. a 52.Kodeš, 28.Mujagič, 61.Kalivoda, 79.Kuzma.
Sestava Teplic: Slavík - Krátký, Ivasko, Jelen, Gabčo - Verbíř ml., Šalda, Kalivoda, Hlaváček (77.Gregor) - Kodeš (71.Kuzma), Mujagič (61.Husák).