Obrázek článku

Mladíci nestačili na Motorlet

Další přípravný zápas odehrála teplická juniorka v Roudnici nad Labem proti diviznímu Motorletu Praha. Zápas ovlivnil především velký vítr, který nadělal oběma mužstvům velké starosti.

V prvním poločase měli výhodu větru v zádech tepličtí mladíci a dokázali ji využít. Nejprve v 17.minutě hlavičkoval těsně vedle po rohovém kopu Mujagič. Poté se osmělil také Motorlet, ale jehu šanci zlikvidoval Šraga společně s brankářem Lukáčem. Do vedení dostal žlutomodré skluem deset minut před poločasem po akci na jeden dotek Husák.

Po změně stran se přehoupla výhoda větrných podmínek na pražský tým a i ten toho dokázal využít. Po uklouznutí jednoho ze stoperů v 53.minutě vyrovnal. Následně po hodině hry se po přímém kopu dostal dokonce do vedení.

Svěřenci Stanislava Hejkala zaveleli do útoku a i přes nepřijemný vítr se jim dařilo dostat do šancí. Nejprve vyslel Verbíř míč šajtlí na hlavu Hlaváčka, ale na jeho teč si počkal brankář. Poté byl v hlavní roli znovu Hlaváček a znovu ho vychytal brankář. Krásnou sólo akci předvedl v 74.minutě Marek Krátký, míč sebral na vlastní polovině, prošel s ním až před brankáře, ale s pomocí teče míč zamířil na rohový kop.

Poslední slovo v zápase měli znovu hráči Motorletu, když pět minut před koncem završili stav zápasu na 3:1 ve svůj prospěch.

Teplice B - Motorlet Praha 1:3 (1:0)