Juniorka nestačila na Vyšehrad

Juniorka ve svém úvodním zápase divize B nestačila dnes doma na Slavoj Vyšehrad a podlehla mu výsledkem 1:3. Už v úvodu zápasu se hosté za vytrvalého deště dostali do vedení. Kavka využil uklouznutí brankáře Arkenberga po malé domů a pohodlně otevřel skóre. Tepličtí mladíci měli v další vývoji střetnutí dvě šance vyrovnat, jenže proti Verbířovi vyběhl brankář a Vůch technickou střelou trefil jen obránce.

Naopak na druhé straně musel Arkenberg chytit dva sólo úniky hráčů Slavoje, přesto se neubránil druhé brance, když si rohový kop srazil do sítě Schön. Do poločasu sice ještě Kodeš snížil, ale po změně stran pojistil vedení hostů po brejku Kavka a o výsledku bylo rozhodnuto.

Stínem na zápase je navíc zranění Jana Hoška, který posílil juniorku z A mužstva. "Má poraněný kotník, vypadalo to na výron," přiblížil situaci krátce po zápase trenér Zdeňko Frťala, jenž také zhodnotil celé klání: "Velmi špatný úvod zápasu, dali jsme si v podstatě dvě vlastní branky a poté jsme se do zápasu těžko dostávali. Od pětadvacáté minuty už to mělo jakž takž kvalitu, dali jsme i kontaktní gól, ale druhou půli jsme nesplnili to, co jsme si řekli v kabině. Soupeř byl fyzicky disponovanější, což je velká škola pro naše mladé kluky, aby zjistili o čem je dospělý fotbal."

Teplice B - Slavoj Vyšehrad 1:3 (1:2)
40.Kodeš - 5. a 61.Kavka, 32.Schön vlastní.
Rozhodčí: Henych - Pešek, Kožár.
Sestava Teplic: Arkenberg - Bujnovský, Hošek (60.Drbohlav), Šalda, Šraga - Verbíř ml. (58.Hlaváček), Macháček, Schön, Vůch - Kodeš (79.Kuzma), Watzka.