U19: FK Teplice vs. FC Slovan Liberec 1:4

MISTROVSKÉ UTKÁNÍ - ČESKÁ LIGA DOROSTU U 19 B - 3.KOLO

Neděle 06.09.202010:30 - stadion FK Duchcov

Sestava Teplic:

L. Četverik – D. Köstl, Š. Chaloupek, J. Mikulenka, S. Kočka ( 64. M. Vachoušek ) – M. Lukáš – D. Procházka, P. Hural ( 53. T. Vachoušek ), M. Korselt, K. Sinu – P. Janda.

Stadion: stadion FK Duchcov / přírodní tráva.

Průběh a hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

"Hned třetí kolo a hrálo se opravdu o hodně. Nastoupili proti sobě dva týmy s jasným předsezónním cílem - postoupit do nejvyšší dorostenecké soutěže. Od prvních minut to bylo zřejmé i na hřišti, kde oba týmy šli do každého souboje opravdu naplno s enormním úsilím a s patrnou snahou o vysoký presink. V prvních 25 minutách byli domácí lepším týmem a vytvořili si tři nebezpečné příležitosti, které aktivní Dominik Procházka na teplickém hrotu neproměnil. To se domácím bohužel vymstilo, protože ve 14. minutě po špatně zahraném autovém vhazování teplických Sklářů se prosadili hosté a ujali se tak vedení 1:0. Od 25 minuty převzal Liberec otěže utkání do svých rukou, jeho hráči byli hodně na míči a snažili se rychle kombinovat, ale i přesto se domácím ještě do poločasu podařilo srovnat skóre. A byl to tzv. "šatňák", ve 45. minutě Korselt uvolnil Lukáše, který technickou střelou k levé tyči překonal brankáře Liberce a srovnal poločasový stav na 1:1. Úvod druhé půle patřil jasně mladíkům v dresu FK Teplice a hned v 5. minutě běželi tři hráči ve žlutomodrých dresech na jednoho libereckého, ale Dominik Procházka nezvolil správné řešení, přesto se k němu míč ještě znovu šťastně odrazil, aby jeho následnou gólovou dorážku vykopl obránce Liberce až z brankové čáry. Hned z první střely hostů se ve druhém poločase urodila vedoucí branka Liberce v síti Teplic, která určila další ráz utkání. Domácí se hnali za vyrovnáním, vytvořili si i další brankové příležitosti, dokonce měli i výhodu pokutového kopu, ale v tomhle utkání jim další branka již souzena nebyla. Hosté vytěžili z minima maximum, přidali další dvě branky a odvezli si po výsledku 1:4 pod Ještěd tři body. Domácí Skláři se o lepší výsledek připravili sami neproměňováním vyložených brankových příležitostí. Jejich hra měla velmi dobrou kvalitu, ale dnes bohužel nebyli schopni vstřelit více než jednu branku a to je na vítězství v takto důležitém utkání málo. Přesto je na čem stavět, sezóna teprve začíná a i když jsme dnes ztratili důležité body, tak víra v úspěch a ve splnění dlouhodobých cílů je tady pořád. Na kdyby se nehraje a dnes prostě vyhrál šťastnější tým a my za svým štěstím dále půjdeme každodenní tvrdou prací a z toho neustoupím jak u sebe, tak ani u svých hráčů."