ČFL: FK Chlumec n.Cidlinou vs. FK Teplice B - 5:0

• Ofsajdy 3:1 ( 2:1, 1:0 ),
  • Rohy 4:9 ( 3:5, 1:4 ),
  • Fauly 10:6 ( 3:4, 7:2 ).

Ljevakovič ( 53. Vachoušek T. ) - Vobecký ( 71. Sinu ) - Hora ( 79. Kovalčík ).

"Že dnes nečeká rezervu Sklářů vůbec jednoduché utkání se potvrdilo již od úvodního hvizdu rozhodčího Hodka, kdy domácí favorizovaný Chlumec na hosty doslova vlétl a již po 32 vteřinách slavil první branku. Brankář Petr poslal prudký míč po levé lajně až před teplickou šestnáctku, kam si zaběhl agilní Tomáš Labík a po hrubé chybě teplické obrany sám před Četverikem nezaváhal - 1:0. V 8.minutě po přesném centru aktivního Rezka odmítl vyrovnání Matyáš Vachoušek, když sice přehodil vyběhnuvšího brankáře domácích, ale jen těsně minul jeho odkrytou branku. Ve 25.minutě podruhé skóroval Chlumec. Tepličtí si počínali lehkovážně v rozehrávce a jejich fatální chybu potrestal po rychlém kontru přesnou střelou k tyči důrazný kanonýr Bastin - 2:0. Skláři měli svou druhou šanci ke skórování ve 33.minutě, kdy po přesném rohu Rezka vyskočil nejvýše Marek Vobecký a jen skvělý zákrok brankáře Petra zabránil míči v cestě do sítě. Ve 41.minutě měli Skláři třetí velkou šanci v podobě střely všudubyla Honzy Rezka, který po přesném centru Matyáše Vachouška v rychlém náběhu jen těsně minul pravý horní roh domácí branky. A tak po více méně vyrovnaném prvním poločase svítilo na výsledkové tabuli skóre 2:0 ve prospěch domácích, kteří dokázali potrestat dvě obrovské chyby hostující defenzivy a naopak hosté ve svých vyložených šancích selhali. Druhý poločas začali lépe opět domácí, když v 50.minutě po rychlém brejku do rozhozené teplické obrany vstřelil z levého rohu malého vápna svou druhou branku v utkání záložník Tomáš Labík - 3:0. A od této chvíle již na hřišti dominovali hráči Chlumce a po dalších dvou brankách si zaslouženě připsali své první vítězství v letošní sezóně. Mladý teplický tým si tak na svou první výhru bude muset minimálně další týden počkat, když v sobotu 21.8. hostí na domácím trávníku v Dubí Pozorce hráče Jiskry Ústí nad Orlicí. A to se mu podaří jen v případě, když zlomí svou momentálně tristní bilanci dvou utkání v řadě bez vstřelené branky a vyvaruje se zbytečných individuálních chyb v blízkosti vlastního pokutového území."

"Domácím jsme vítězství doslova darovali, když dokázali maximálně využít naše individuální chyby a dostali se jednoduše do dvoubrankového vedení. V poli jsme nebyli horším týmem do 60 minuty zápasu, ale  po třetí brance už domácí kontrolovali hru, byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. My se musíme v dalších zápasech vyvarovat laciných chyb, které pramení ze ztráty koncentrace a lehkovážnosti některých hráčů, jinak nemáme šanci na bodový zisk. Věřím, že se všichni zodpovědně připravíme na domácí utkání s Ústím nad Orlicí a odčiníme vysokou prohru z Chlumce nad Cidlinou."