• Rohy 4:2 ( 3:0, 1:2 ),
  • Fauly 13:12 ( 7:8, 6:4 ).

• OUT 77. VONDRÁŠEK - IN 77. PROCHÁZKA,
  • OUT 83. REZEK - IN 83. VACHOUŠEK M..

"Skláři po dvou vítězstvích chtěli bodovat i potřetí v řadě a tak se celý týden poctivě připravovali na utkání s rezervou Slovanu Liberec. A protože je momentálně nejvyšší Fortuna Liga díky reprezentační přestávce přerušena, měli trenéři k dispozici 6 hráčů z A-týmu. Ale podobně na tom byl samozřejmě i soupeř, který měl na soupisce dokonce 8 borců z A-týmu. Utkání mělo po celou dobu opravdu vysokou úroveň a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Již v 9.minutě se po průnikové přihrávce Trubače objevil sám před belgickým brankářem v libereckých barvách Vliegenem Vondrášek, který ale v první velké šanci na hostujícího brankáře nevyzrál. Hned z protiútoku liberecký Tupta, který přišel pod Ještěd na hostování s opcí z italského Hellasu Verona, tečovanou střelou jen těsně minul pravý horní roh Němečkovi branky. Ve 13.minutě si na roh Trubače naskočil na vzdálenější tyči Hasil a jeho hlavičku vyrazil na další roh Vliegen. O několik vteřin později před šestnáctkou Liberce přiťukl Vondrášek míč rozeběhnutému Fortelnému, který jej poslal po nádherné dělovce jen pár centimetrů vedle pravé tyče hostující branky. Ve 28.minutě vybojovaný míč na levé straně posunul neúnavný Kodad přesně na kopačky nabíhajícího Vondráška, který v nadějné pozici z hranice šestnáctky místo odkryté branky  trefil jen nohy padajícího libereckého obránce. Ve 32.minutě po centru aktivního Matouška byli liberečtí ve velké šanci, když jejich útočník jen těsně minul teplickou branku. Ve 35.minutě ve své třetí obrovské šanci neuspěl Vondrášek, když jeho pokus po centru Kodada zblokovala liberecké defenziva. Ve 37.minutě se sám v nadějné pozici před brankářem Němečkem objevil francouzský útočník Diamé, ale strážce svatyně Sklářů skvělým zákrokem jeho šanci reflexivně zlikvidoval. A tak nakonec šli oba týmy do kabin po velmi dobrém výkonu okořeněném mnoha šancemi na obou stranách za bezbrankového stavu. Všechny čtyři branky dnešního utkání padli nakonec až ve druhém poločase. Nejdříve ve 49.minutě po faulu na Vondráška zahrával z pravé strany volný přímý kop Trubač, k míči na nakonec dostal na vzdálenější tyči nabíhající Vobecký, aby ho obloučkem vrátil zpět na první tyč, kde ho nekrytý stoper Hasil poslal hlavou do branky libereckého Vliegena - 1:0. V 53.minutě po závaru a skrumáži v pokutovém území Sklářů nakonec rozhodčí Opočenský nařídil penaltu po údajné ruce teplické obrany, kterou s přehledem proměnil hostující forward Matoušek - 1:1. V 55.minutě vybojoval míč v pokutovém území neúnavný Kodad, ale jeho nebezpečnou přihrávku na nabíhající spoluhráče na poslední chvíli zblokovala pozorná liberecká obrana, kterou řídila dvojice stoperů Čech Lehoczki a Nizozemec Krenthove, který do Liberce přišel z anglického Leicester City FC. V 63.minutě agilní Vobecký trefil dalekonosnou střelou břevno hostující branky. V 67.minutě po faulu na Kodada odpískal sudí Opočenský pokutový kop i pro teplické a ten bezpečně proměnil Vobecký - 2:1. V 81.minutě bylo srovnáno, když se liberecký Jan Matoušek lišácky podél hranice šestnáctky Teplic protáhl mezi domácími obránci a přesnou střelou na přední tyč nedal přihlížejícímu Němečkovi šanci zareagovat - 2:2. Skláři nakonec mohli prostřednictvím střídajících mladých hráčů ročníku narození 2002 strhnou vítězství na svou stranu, když v 88.minutě v obrovské šanci po přihrávce Kodada z bezprostřední blízkosti Matyáš Vachoušek trefil jen brankáře Vliegena. Z této akce resultovala ještě další obrovská šance, když odražený míč stačil ještě na vzdálenější tyč do hry vrátit Trubač, kde ho před odkrytou brankou jen o několik málo centimetrů minul "na saních dojíždějící" Procházka. A tak dnešní opravdu pohledný duel dvou severočeských rivalů, ve kterém byla převaha na straně Teplic a Skláři si také vypracovali i více vyložených brankových příležitostí, nakonec skončil remízou a oba soupeři si tak v 6.kole ČFL připsali do tabulky po jednom mistrovském bodu.

Výborné výkony dnes opět podali oba "veteráni" v dresu Sklářů, na pozici číslo 6 kapitán a zároveň i hrající asistent v jedné osobě Admir "Kale" Ljevakovič a na hrotu bojující jako za mlada Jan "Réza" Rezek. Poděkování patří také hráčům A-týmu, kteří dnes ve žluto-modrém dresu nastoupili a velkou měrou přispěli k nadstandardní úrovni dnešního jistě zajímavého utkání. "

"Oba celky využili reprezentační pauzu k posílení svých řad o hráče z A-týmu a na atraktivitě zápasu to bylo rozhodně znát. Utkání mělo od úvodních vteřin velkou intenzitu a herní kvalitu s šancemi na obou stranách. Z mého pohledu a dle zápasových statistik jsme byli lepším týmem a vypracovali jsme si více vyložených brankových příležitostí než Liberec. Měli jsme silnější střed hřiště, kluci byli dominantní na míči, vyhrávali důležité osobní souboje a velmi dobře řešili přechodovou fázi. Bohužel nám chyběla větší kvalita a důraz ve finální fázi a hostující tým často podržel výbornými zákroky brankář Vliegen.

Hráči z A-týmu jednoznačně ukázali proč jsou součástí ligového kádru, utkání doslova odjezdili a svým přístupem šli příkladem mladší generaci hráčů, která vedená zkušenými matadory "Ljevou" a "Rézou" vyválčila v předchozích dvou kolech plný počet 6-ti bodů. A ať je to pro mladé jakkoliv složité, je to v každém případě smysl rezervních týmů ligových mančaftů, kdy každý z hráčů musí tuto náročnou cestu podstoupit a vypořádat se s nástrahami, které mu nabízí a tím nasměrovat svoji kariéru v dospělém fotbale pokud možno správným směrem."