• OUT 63. HYČKA - IN 63. LIŠKA,
  • OUT 63. KODAD - IN 85. LUKÁŠ,
  • OUT 73. PROCHÁZKA - IN 73. VACHOUŠEK M.,
  • OUT 85. VOBECKÝ - IN 85. KOČKA.

" Po pátečním náročném odpoledni na hřišti v Boleslavi čekal na B-tým Sklářů další těžký soupeř hned v úterý dopoledne. Tentokrát v domácím prostředí v Dubí - Pozorce tepličtí hostili tým FK Pardubice, který je díky velmi dobrým výkonům s pěti výhrami v tabulce ČFL hodně vysoko.

Skláři začali dnešní duel výraznou aktivitou podpořenou zejména skvělým pohybem všech hráčů a to jak s míčem, tak i bez míče. V první obrovské šanci se v 9.minutě objevil aktuálně nejlepší střelec žluto-modrých Marek Vobecký, na kterého mířil z levé strany přesný centr Dominika Procházky. Na poslední chvíli zabránil téměř jisté brance pardubický stoper, který odkopl míč na roh jen těsně před dobíhajícím kanonýrem domácích. Tepličtí vycházely ze skvěle fungující defenzivy, neustále aktivně napadali rozehrávku hostí v červených dresech a byli permanentní hrozbou pro branku pardubického Letáčka. V 17.minutě se mohli Skláři radovat z vedoucí branky, když Lojza Hyčka vybojoval ve středovém kruhu míč, po krátkém sprintu ho posunul na volného Dominika Procházku a ten z pravé strany prostřelil Letáčka - 1:0. Ve 38.minutě se v další velké šanci objevil znovu Marek Vobecký, kterému naservíroval míč milimetrovou průnikovou přihrávkou Honza Rezek a v souboji tváří v tvář bohužel nevyzrál na brankáře hostí. Třetí obrovská šance domácích přišla ve 42.minutě a byla pravděpodobně nejhezčí akcí celého zápasu. Rychlík Láďa Kodad získal míč na hranici vlastní šestnáctky, nastartoval turbo-dieselový motor, který ho v rekordním čase dovezl přes celé hřiště až na hranici šestnáctky hostů, kde míč odevzdal Honzovi Rezkovi, ten ho chytře přistavil lépe postavenému Vicu Bulmagovi, který málo utaženou nepřesnou placírou jen o pár centimetrů minul odkrytý levý spodní roh branky Pardubic. Do kabin se tedy nakonec šlo za stavu 1:0 pro domácí a to byl po několika vyložených šancích Sklářů pro Perníkáře ještě velmi přijatelný výsledek.

Ve druhém poločase nabídly oba týmy slušné sváteční návštěvě opravdu parádní fotbal, kdy se šance střídali na obou stranách. Do dvoubrankového vedení se dostali s chutí hrající domácí v 59.minutě, kdy po faulu na Jana Rezka přidal Marek Vobecký z pokutového kopu již svou šestou trefu v sezóně - 2:0. Hosté zdramatizovali dnešní duel o 3 minuty později, když teplická obrana faulovala korejského štírka Lee Sanghyeoka a penaltu bezpečně proměnil pardubický kapitán David Huf - 2:1. Pardubičtí začali po vstřelené brance ještě více vystrkovat růžky a jejich ofenzivní choutky řídil hlavně třiadvacetiletý brazilský kouzelník Da Silva Ramos Junior. Domácí ale neponechali nic náhodě a stále zaměstnávali pravidelnými nájezdy postupem času unavenou defenzivu Perníkářů. Odměna v podobě třetí branky v síti pardubického Letáčka nakonec přišla z kopačky v pohodě hrajícího Honzy Rezka, jehož plavající projektil hodný umění Cristiana Ronalda vyslaný s dostatečnou silou a milimetrovou přesností prošel rukavicemi Letáčka až do pardubické sítě  - 3:1. Do závěrečného hvizdu rozhodčího Kvítka se již nic podstatného nestalo a tak domácí mohli po zásluze oslavit pokoření 15-ti bodové hranice v neuvěřitelně vyrovnané tabulce České fotbalové ligy, které pro ně po odehraných deseti kolech znamená sice až 9.místo, ale s minimální 2 bodovou ztrátou na vedoucí Přepeře."

" V posledních dnech jdou soutěžní utkání těsně za sebou a vzhledem k neuvěřitelné vyrovnanosti aktuální tabulky ČFL má každé utkání před závěrečnou třetinou podzimní části svou obrovskou důležitost. Pardubice dnes ukázali svou sílu, je to rozhodně vhodně složený tým s mnoha zajímavými hráči, který se prezentuje náročným stylem hry a presuje hluboko na polovině soupeře. Nám se podařilo odehrát povedený první poločas a mohli jsme jít do kabin s vyšším vedením než 1:0. Fungovala nám součinnost všech řad, náš přechod do útoku byl plynulý, naše akce dostatečně rychlé a přímočaré. Poměrně často jsme se dostávali do slibných brankových příležitostí, ale ve finální fázi nám chybělo o trochu více přesnosti a důrazu v zakončení. Druhý poločas si to oba týmy férově rozdali a jsem opravdu hrdý na svůj tým, že s respektem ke schopnostem a předchozím výsledkům soupeře nakonec zvládl utkání dotáhnout do vítězného konce a byl po zásluze odměněn třemi mistrovskými body. Jsem spokojen s výstavbou naší hry, kdy se nám dařilo v mnoha případech dostávat se na několik málo doteků do nebezpečných pozic v pokutovém území soupeře. Velmi si cením zejména toho, jak kluci každodenně tvrdě pracují a doslova fotbalem žijí, jdou si stále za svým a to postupně po jednotlivých krůčcích s obrovským odhodláním, s nezměrnou vůlí a bojovností. To je rozhodně ta správná cesta a ani já ze své náročnosti a pracovitosti v žádném případě neustoupím."