● Ofsajdy 4:2 ( 2:2, 2:0 ),
● Fauly 13:12 ( 7:7, 6:5 ).

Team logo

FK Teplice

1.poločas: Němeček Luděk © – Jamrich Ladislav, Audinis Nojus, Lukáš Martin, Kolář Patrik – Pokorný Vojtěch, Köstl David, Bednár Samuel – Procházka Dominik (30. Trnovec Michal), Vachoušek Matyáš, Emmer Jakub.

2.poločas: Němeček Luděk © – Hrdlička Pavel, Foungala Jean Patou Rodney, Kolář Patrik, Bílek Michal – Sůra Tomáš, Kříž Martin, Bzura Jonáš – Trnovec Michal, Kapur Miloš, Auta John .

TRENÉŘI:
Šourek David, Stožický Vlastimil, Novák Jaroslav.

Team logo

FK Varnsdorf

1.poločas: Vaňák Martin – Svatoš Jakub, Penc Václav, Kubista Matěj, Ambler Martin – Zálešák Roman, Polyák Tomáš, Kříž Dominik, Rudnytskyy Pavlo – Hončar Ihor – Firbacher Filip.

2.poločas: Vaňák Martin – Vlk Matěj, Kouřil Martin ©, Kosař Jakub, Yuzvak Andryi – Dufek Ladislav, Solomon Osaghae, Stránský Vojtěch, Gembický Dominik – Podzimek Ondřej – Omon Simon.

TRENÉŘI:
Holeňák Miroslav, Papoušek Petr, Porcal Radek.

Komentář k zápasu

V dohrávce druhého kola zimní Tipsport ligy porazil druholigový Varnsdorf rezervu FK Teplice po výsledku 0:2, který svými brankami zařídili v prvním poločase Václav Penc a ve druhém Dominik Gembický. B-tým FK Teplice zastoupil v tomto utkání prvoligový A-tým Sklářů, který podle plánu již v pondělí odcestoval do tureckého Side k zahraničnímu soustředění.

Druholigový Varnsdorf byl favoritem dnešního utkání a to také dokazoval od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Víta Melichara. První branku ale vsítil až ve 31.minutě, když po rozehraném rohovém kopu a následném centru do pokutového území přesnou hlavičkou k levé tyči branky skóroval zcela volný obránce Václav Penc. Tepličtí mladíci statečně vzdorovali favorizovaného druholigistovi a ve 36.minutě dokonce mohl pro přihrávce Vojtěcha Pokorného vyrovnat teplický Jakub Emmer, ale jeho příležitost na poslední chvíli dokázal zlikvidovat včasným vyběhnutím brankář Martin Vaňák. V samotném závěru prvního poločasu, který na těžkém a promrzlém terénu charakterizovalo hlavně velké množství nepřesných přihrávek, mohli hosté navýšit své vedení, ale jejich střelu z bezprostřední blízkosti zaslavila levá tyčka teplické branky.

Do druhého poločasu poslali trenéři na obou stranách zcela odlišné sestavy, ale i tak probíhal v podobném duchu jako ten první. Nebezpečnější a důraznější byl i nadále favorizovaný Varnsdorf. Deset minut před koncem dal konečnou podobu skóre Dominik Gembický, kterého chytrou přihrávkou za domácí obranu vybídl ke skórování Simon Omon.

Ohlasy trenérů

DAVID ŠOUREK - trenér FK Teplice B:

“Druhé přípravné utkání jsme odehráli v rámci zimní Tipsport ligy za náš A-tým, který je aktuálně na soustředění v Turecku. Konfrontace s druholigovým Varnsdorfem, který se dlouhodobě prezentuje atraktivním kombinačním fotbalem ve vysokém tempu, byla opravdu náročná a dokonale nás prověřila. Intenzita, tvrdost a tempo zápasu byly přesně takové, jaké jsme očekávali. Soupeř nám rozhodně nic nedaroval, každý dotek navíc nás bolel, naše častá naivita byla okamžitě potrestána a důsledkem toho byly časté ztráty míče zejména v přechodové fázi. Naše reakce po ztrátě a chování v propadu ale podle mého názoru bylo velmi dobré od celého týmu. Bohužel náš herní projev hlavně vlivem méně zkušeností postrádal efektivitu v zakončení a to i přesto, že náš přechod do útoku měl tu správnou intenzitu a výstavba hry a kombinace na promrzlém terénu byla poměrně slušná. Naše snažení bohužel končilo na hranici pokutového území soupeře, kde nám chybělo více odvahy, kreativity a také snahy o častější zakončení.
Rozhodně ale jdeme správným směrem, daří se nám správné principy z tréninku postupně přenášet do utkání a věřím, že již v pátečním duelu s třetiligovým Královým Dvorem budeme daleko více aktivnější a také úspěšnější v předfinální a finální fázi. To je naším hlavním cílem pro nejbližší dny a jen to nás může posouvat k našemu společnému cíli.“

MIROSLAV HOLEŇÁK - trenér FK Varnsdorf:

“Jsem rád, že jsme k zápasu přistoupili svědomitě. Vzhledem k tomu, že jsme na podzim dostali ve druhé lize hodně branek, chtěli jsme teď udržet nulu. To se podařilo. Jsem spokojený, že jsme soupeře nepouštěli do šancí. Byla tam jedna, možná dvě situace, to jsme ale zvládli. Měli jsme i hodně střel na bránu, nastřelili jsme tyč, pak neuznaný gól. Mohlo to být klidně o čtyři branky, hned by to vypadalo lépe. Teplice ale hrály hodně obětavě a tvrdě.“