26. kolo, Fortuna ČFL B - Česká fotbalová liga,
FK Baník Most - Souš FK Teplice
2:5
Logo

Statistiky

BRANKY: 87. Novotný, 89. Novotný - 10. Kapur, 13. Kapur, 38. Radosta, 54. Procházka, 63. Vachoušek (Pokutový kop). ŽK: 22. Novický, 34. Jacobovici, 70. Kubeš, 81. Cibulka - 51. Bílek, 59. Tsykalo. ROZHODČÍ: Šmat - Hoch, Jati. DELEGÁT: Novotný. DIVÁCI: 380.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
Střely na branku 5:7 (1:4, 4:3) - Střely mimo branku 7:5 (4:2, 3:3) - Střely zblokované 6:8 (3:4, 3:4) - Střely celkem 18:20 (8:10, 10:10) - Vyložené šance 2:2 (1:1, 1:1) - Rohy 13:3 (4:2, 9:1) - Ofsajdy 3:3 (1:1, 2:2) - Fauly 15:16 (7:8, 8:8).

Team logo

SESTAVA: Lichtenberg - Cibulka, Petržílka, Gluski (26. Rjaska) - Pátek (67. Kubeš), Radba, Jacobovici, Novický (77. Bína), Štefko - Marhoul, Novotný.

PŘIPRAVENI: Kosinský - Sedlák, Keldrych.

TRENÉŘI: Sazima - Kocík, Belaň.

Team logo

FK Teplice

SESTAVA: Němeček - Tsykalo (68. Kříž), Foungala, Hrdlička, Radosta - Bílek (68. Trnovec) - Procházka, Beránek (55. Pokorný), Emmer - Vachoušek (68. Bednár), Kapur (77. Köstl).

PŘIPRAVENI: Grümann - Lukáš.

TRENÉŘI: Šourek - Stožický, Plachý, Novák.

Komentář k zápasu

Teplický B-tým v sobotu po poledni zamířil k ostře sledovanému derby do nedalekého Mostu. Rezerva Sklářů mistrovské utkání 26.kola skupiny B Fortuna České fotbalové ligy na Fotbalovém stadionu Josefa Masopusta zcela ovládla a po zásluze odvezla domů Na Stínadla tři mistrovské body.

Skláři vstoupili do dnešního derby aktivně a již v 10.minutě se ujali vedení. Michal Bílek poslal před mosteckou branku centr, který k pravé tyči usměrnil pohotovou tečí Miloš Kapur – 0:1. O další tři minuty později to byl opět Miloš Kapur, který po přihrávce Dominika Procházky z těsné blízkosti překonal v krátkém sledu domácí brankáře Lichtengberga podruhé – 0:2. Následně zahrozili také domácí, ale šance Novického a Novotného zneškodnil pozorný Luděk Němeček. Ve 38.minutě zahrával z hloubky vlastní poloviny přímý volný kop brankář Luděk Němeček, který dlouhým přesným pasem našel na levé straně Matěje Radostu, ten si míč navedl do výhodnější střelecké pozice a téměř z 20 metrů přesnou přízemní střelou k levé tyči poslal hostující Teplice do již tříbrankového vedení – 0:3. Dvě minuty před koncem prvního poločasu visela ve vzduchu čtvrtá teplická branka. Po faulu na Dominika Procházku zahrával z hranice šestnáctky domácích volný přímý kop Michal Bílek. Jeho střelu včetně následné dorážky zblokovala domácí obrana a podruhé za sebou odražený míč ještě dokázal skvěle trefit Marek Beránek, ale jeho prudká dělovka jen těsně minula horní část levé tyče mostecké branky.

A i když mostečtí diváci očekávali na začátku druhého poločasu nápor domácích, byli to opět hosté, kteří tvořili hru. Svou snahu korunovali Skláři již v 54.minutě po parádní individuální akci Dominika Procházky, který po výhozu Luďka Němečka sprintoval s míčem přes celé hřiště, na polovině Mostu si ho narazil s Markem Beránkem a po kličce mosteckému brankáři zakončoval do odkryté branky – 0:4. V 63.minutě se do šance dostal opět velmi aktivní Dominik Procházka, kterého v šestnáctce domácích fauloval mostecký kapitán Vladimír Pátek. Rozhodčí David Šmat nezaváhal a okamžitě nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil teplický kapitán Matyáš Vachoušek a s přehledem překonal Lichtenberga popáté v dnešním utkání – 0:5. Závěrečných 20 minut patřilo domácímu Baníku, kterému se nakonec podařilo dvěma brankami kanonýra Jindry Novotného v 87. a 89.minutě alespoň zkorigovat hrozivé skóre na konečných 2:5.

Již příští týden čeká na B-tým Sklářů další důležité utkání, kdy hostí v rámci 27.kola Fortuna ČFL v severočeském derby rezervu FK Jablonec. Utkání bude odehráno v pátek 17. 5. od 17:00 na přírodním trávníku fotbalového areálu v Dubí - Pozorce ( ! )