FK Teplice FC Zlín
4:0
Logo

Statistiky

Branky: 7. Hoffmannová, 17. Krebsová, 28. Henychová, 51. Málková. Rozhodčí: Novotný Libor – Dormiševová Eliška, Vrbová Nikola. Diváků: 80.

Team logo

FK Teplice

Sklenářová - Krebsová, Hoffmannová, Rezková, Kožarská - Neumanová, Němcová, Soukupová - Henychová, Kolářová, Málková
Team logo

FC Zlín

Batoušková - Smetanová, Možíšová, Martáková, Bartlová - Machů, Marholtová, Chodurová - Zdráhalová, Martináková, Žalková

Komentář k zápasu

Zápas s nováčkem 2. ligy žen začaly teplické ženy okamžitým tlakem na hostující obranu. Už po pěti minutách se mohlo měnit skóre pro žlutomodré, ale domácí kapitánka z blízkosti pálila jen do připravené gólmanky. V 7. minutě si z rohového kopu našla míč stoperka Hoffmannová a poslala Teplice do vedení. Na druhé straně zahrozily po pravé straně i hráčky Zlína, domácí obrana v čele s gólmankou si ale s útokem poradila. Další velkou příležitost měly opět teplické ženy, když se před prázdnou bránu dostala Málková, která z úhlu jen těsně minula. Po sedmnácti minutách hry bylo skóre zápasu 2:0 díky povedené střele na zadní tyč, kterou z kopaček vypustila Krebsová. Navázat na gólovou trefu mohly Teplice hned záhy, další gólovou šanci ale neproměnily. Síť rozvlnila až ve 28. minutě Henychová, když využila přihrávky před bránu od Málkové. I přesto, že si domácí fotbalistky ještě vypracovaly gólové příležitosti, do poločasu další branka nepadla. Ve druhém poločase se k vážnějšímu ohrožení brány dostaly jako první hráčky Zlína. Centr z pravé strany ale gólově zužitkovat nedokázaly. Naopak se na druhé straně prosadila šest minut po začátku druhé půle Málková a upravila skóre na 4:0. Po zbytek zápasu držely míč na svých kopačkách domácí hráčky a soupeřky již do ničeho nepustily. Naopak mohla ještě jeden gól přidat střídající Galbavá, která se vrací po roční pauze vinou zranění, ke skórování jí ale chyběly centimetry. Teplické áčko tak zvítězilo nad Zlínem 4:0 a v příštím kole je čeká FK Dukla Praha.

Ohlasy trenérů

„Holky byly před zápasem trošku nervózní, nechtěly opakovat loňskou sezónu. K zápasu přistoupily skvěle, uklidnil je brzký gól. Plnily si své úkoly a svou aktivitou dostávaly soupeřky pod tlak a ty si s tím neuměly poradit. Navíc naše obrana fungovala velmi dobře, nepustila soupeřky k žádné velké šanci a k tomu všemu skvěle rozehrávala. De facto celý zápas se hrálo podle našich not a po dobrém týmovém výkonu a nasazení ve vedru, kdy se holky opravdu vydaly, jsme zaslouženě vyhráli. I trenér soupeřek uznal, že jsme je přehráli. Mohli jsme přidat i více branek, ale musíme zůstat pokorní. Holky zaslouží pochvalu, ale jen malou a jen do pondělního tréninku, protože své poslední dva skvělé výkony musí potvrdit i v dalších zápasech. Ovšem minimálně jako výhra je stejně důležitý návrat naší „desítky“ po vážném zranění a všichni jí přejeme, ať už je vše v pořádku a vrátí se ještě lepší, než byla před zraněním.“