FK Teplice AŽ - České Budějovice 0:4 (0:2)

FK Teplice SK Dynamo České Budějovice
0:4
Logo

Statistiky

Branky: 36.,62. Vaňková, 42. Vlastní, 59. Jandová. Rozhodčí: Wencl Petr – Kubíčková Zuzana, Svobodová Simona. Diváků: 100.

Team logo

FK Teplice

Sklenářová - Krebsová, Hoffmannová, Rezková, Kožarská - Neumanová, Soukupová, Němcová - Kolářová, Kaletová, Málková
Team logo

SK Dynamo České Budějovice

Čondlová - Školková, Vančatová, Kešnerová, Jandová - Čondlová, Hrubá, Vaňková - Stropková, Skálová, Škrletová

Komentář k zápasu

V domácím prostředí hostily Teplice nováčka soutěže SK Dynamo České Budějovice. Zápas začal z obou stran opatrně a oba týmy se vzájemně oťukávaly. Až po několika minutách hry se vyskytla šance domácích na skórování z rohového kopu, ale nebezpečně zahraný roh pouze prolétl malým vápnem bez zakončení. Ani další roh neskončil gólem, když zakončení hlavou stoperky Hoffmannové lapila gólmanka. Následně dostaly teplické ženy možnost zahrávat volný přímý kop těsně za vápnem. Němcová ovšem neprostřelila zeď a následná dorážka Neumanové také neměla gólové parametry. Poprvé se ke slovu dostaly na druhé straně také soupeřky, střelu budějovické útočnice ovšem srazila domácí stoperka na roh. Další zakončení si z kopaček hostující hráčky pohlídala teplická gólmanka. Ve 36. minutě padl první gól, když se za vápnem opřela do odraženého míče hostující útočnice a ten šťastně skončil v síti. Teplické ženy se ani nestihly z obdrženého gólu vzpamatovat a již prohrávaly 0:2. O šest minut později si ze středu hřiště navedla míč osamocená hráčka Budějovic a vyslala střelu, kterou nešťastně tečovala Rezková a míč tak zapadl za gólmanku Sklenářovou, která již skočila na druhou stranu. V prvním poločase se více nestalo a Teplice musely v druhé půli dohánět dvougólovou ztrátu. Teplické ženy mohly snížit hned po pár minutách, když vznikl po rohovém kopu ve vápně chaos, ale míč se do brány dostat nepodařilo. Další šanci měla Drbalová, která střílela z úhlu po akci na pravé straně, hostující gólmanka si ale míč zvládla stáhnout do svých rukavic. V 59. minutě přišla pro Teplice další rána v podobě třetího gólu. Po útoku z levé strany si na centrovaný míč počkala ve vápně hostující hráčka, která ho dopravila do sítě. Ani tentokrát se teplické hráčky nestihly nadechnout k odpovědi a dostaly druhý slepený gól. O pět minut později se totiž po ztrátě ve středu hřiště dostala do samostatného úniku budějovická útočnice, která zvyšovala už na 0:4. Ve zbytku zápasu již gól nepadl, ačkoliv si ještě oba týmy své šance vypracovaly. Teplické áčko tak poprvé v sezoně ztrácí body a své zaváhání bude chtít napravit příští kolo v Ostravě.

Ohlasy trenérů

„Zápas se odehrával od začátku ve vysokém tempu. Nám v tu chvíli vycházel pressing, získali jsme z něj několik autů a rohů a z jedné akce jsme se po břevnu bohužel neujali vedení. Soupeřky kombinovaly velmi rychle a tím nám dělaly problémy. Nám se naopak nedařilo ve výstavbě, přehrávali jsme situace na zbytečně moc doteků, chyběla nám nabídka ze středu hřiště a míče jsme víceméně odevzdávali soupeřkám. Ty byly navíc všude o krok dříve a jak se v minulých zápasech přiklonilo štěstí k nám, tentokrát ho měly soupeřky. Dva góly z kategorie kuriózních je poslaly do poločasového vedení 2:0. Po pauze jsme chtěli na soupeře zatlačit a vytvořit si šance, což se nám i povedlo, leč bez úspěchu. Soupeřky následně ztrestaly naše individuální chyby. Navýšily své vedení o další dva góly a poté se zápas už jen dohrával. Kombinačně a organizačně byly soupeřky lepší a nezbývá, než jim poblahopřát k výhře a my se musíme pokusit v dalších zápasech tuto prohru napravit.“