FC Baník Ostrava - FK Teplice AŽ 2:0 (0:0)

FC Baník Ostrava FK Teplice
2:0
Logo

Statistiky

Branky: 68. Gaurová, 83. Babičová. Rozhodčí: Dytková Šárka – Bystroňová Eleanor, Vališová Anna Marie.

Team logo

Zelenková - Gaurová, Waltrová, Janíková, Fojtíková - Kubíčková, Pavlíčková, Krupníková - Babičová, Lachká, Debinska
Team logo

FK Teplice

Sklenářová - Rezková, Hoffmannová, Senická - Krebsová, Neumanová, Kaletová, Němcová, Kožarská - Soukupová, Kolářová

Komentář k zápasu

Na samotný východní okraj republiky odjížděly ženy již s jednodenním předstihem. Následující den pak nastoupily proti vedoucímu týmu tabulky. Úvodní minuty zápasu patřily jednoznačně domácím fotbalistkám, které se snažily své soupeřky od začátku dostat pod tlak. Ten ale teplická obrana odrážela a nepouštěla Baník do žádného vážného ohrožení brány. První nebezpečná situace u hostující branky přišla po dobře zahraném rohovém kopu na zadní tyč, míč ale bez doteku proletěl do zámezí. Další šance přišla po dvaceti minutách hry, když se v chaosu ve vápně nejlépe zorientovala ostravská útočnice, gólmanka Teplic ale byla připravená. Baník nedokázal vytěžit první gól ani z několika rohových kopů, které měl k dispozici, zformovaná teplická defenziva je zvládala odvracet. Teplice se v prvním poločase dostaly k bráně soupeřek jen zřídka, hrozily víceméně ze standardních situací. Ani jedna z nich se ovšem nevyvedla podle představ a první poločas tak skončil bez branek. Celý zápas se navíc odehrával v těžkých podmínkách na podmáčeném terénu, obě družstva tak provázelo mnoho nepřesností. V druhé půli se domácí hráčky opět aktivně vrhly do útoku a pramenila z toho ihned slibná šance, kterou se nepodařilo proměnit. Další hrozba přišla pro teplické ženy po střele zpoza vápna, branková konstrukce je ale zachránila. Na druhé straně přišla opět šance ze standardní situace. Němcová svým stříleným centrem našla ve vápně hlavu Hoffmannové, domácí gólmanka se ovšem vytáhla skvělým zákrokem k tyči. O pár minut později dobrým pressingem získala míč Kožarská, která ho poslala před bránu, kde se ocitla ve velké šanci Drbalová, bohužel pro Teplice zakončovala pouze nad bránu. Více již Baník Teplicím nedovolil, a naopak sám dokázal brzy udeřit. Po standardní situaci využila domácí hráčka propadnutého míče, který uklidila do brány. A ještě před koncem zápasu pojistila výhru druhou brankou ostravská útočnice. Teplické ženy tak nakonec nedokázaly favorita i přes velké nasazení a bojovnost obrat o body a prohrály 2:0. V příštím kole si ovšem budou chtít spravit chuť na domácí půdě v Dubí, kde budou hostit Sigmu Olomouc.

Ohlasy trenérů

„Soupeřky vlétly do zápasu neskutečně aktivně a hned si vytvářely převahu. Chvíli nám trvalo, než jsme se srovnali v novém rozestavení, ale soupeřkám se moc nedařilo najít cestu do brány. Dvě nebo tři vyložené gólové šance lapila naše gólmanka, jinak nás Baník ohrožoval převážně střelami okolo vápna. Holky houževnatě bránily a čekaly na své možnosti z brejků a standardek. Po bezgólovém poločase jsme cítili možnost získat body a hra se prvních 15 minut druhého dějství trochu vyrovnala, dokonce jsme si vypracovali čistou gólovou šanci. S ubíhajícím časem nám na těžkém terénu docházely síly a tlak Baníku začal přinášet naše chyby. Za ty nás soupeřky nepotrestaly, ale povedlo se jim dát gól ze standardky a pak přidaly ještě jeden z dlouhého nákopu. Za rychlost hry, intenzitu i organizaci si ve výsledku Baník vyhrát zasloužil, nicméně holky nechaly na hřišti vše, podaly srdnatý výkon a pokud v dalších zápasech nastoupíme s takovým nastavením, o výsledky se nebojím.“