FK Teplice SK Sigma Olomouc
0:9
Logo

Statistiky

Branky: 9. 44. 58. Kretschmann, 26. Sandhu, 39. 58. Hegrová, 44. Novotná, 68. Hegrová, 79. Veselá, 90. Furiková. Rozhodčí: Plátková Andrea – Dormiševová Eliška, Svobodová Simona. Diváků: 55.

Team logo

FK Teplice

Sklenářová - Vaníčková, Hoffmannová, Rezková, Senická - Neumanová, Němcová, Soukupová - Henychová, Kolářová, Málková
Team logo

SK Sigma Olomouc

Beránková - Zomberová, Štěpánová, Planičková, Rédová - Hegrová, Hegrová, Furiková - Kretschmann, Novotná, Sandhu

Komentář k zápasu

Zápas s Olomoucí začal lépe pro teplické ženy, které držely míč na svých kopačkách. A tak se zanedlouho ocitly v první šanci, když si míč vyměnila Hoffmannová s Němcovou a první zmíněná pálila vedle tyče. Následně měly Teplice šanci z volného přímého kopu, olomoucká obrana ovšem centrovaný míč odvrátila. Na druhé straně se po ztrátě míče ve středu hřiště dostaly soupeřky do rychlého brejku, který bohužel proměnily. Domácí hráčky se snažily oklepat a zkoušely dobývat hostující branku. K dispozici měly další dvě standardní situace, ani jednu se však nepodařilo zužitkovat. Teplicím se nedařilo prosadit, a tak pouze obehrávaly velké vápno soupeřek, které se stačily posouvat. Ve 26. minutě se navíc hráčky Sigmy Olomouc zničehonic radovaly z druhé branky po individuální chybě domácích. Teplické ženy zkoušely snížit z dalšího přímého kopu, ovšem bez úspěchu. A tak se na druhé straně opět z brejkové situace zrodila šance pro hostující hráčky, kterou proměnily a vedly již o tři branky. Minutu před koncem poločasu navíc teplické fotbalistky prožívaly děsivé chvíle, když stačily dvakrát inkasovat. Skóre po první půli tak narostlo na pětigólové manko. Druhá polovina se odehrávala v podobném duchu jako ta první. Teplice držely míč a Sigma střílela góly. Bohužel se nepodařilo vstřelit ani čestnou branku, naopak domácí hráčky ještě čtyřikrát inkasovaly a odnesly si ze hřiště debakl 0:9. V dalším kole teplické ženy odehrají odložené utkání na půdě Prague Raptors FC a pokusí se napravit poslední zaváhání a vrátit se na vítěznou vlnu.

Ohlasy trenérů

„Chtěli jsme na naší velké umělce hrát fotbal. Po brzkém gólu se to holky snažily plnit, do druhé inkasované branky jsme měli i více míč na nohou a snažili se soupeřky dobývat. Trošku nás srazil druhý gól, nicméně do třetího inkasovaného jsme stále opticky měli ze hry více my. Soupeřky ale celý zápas čekaly na brejky a naše chyby, které nemilosrdně trestaly. My jsme jich udělali mnoho a k tomu jsme nenašli recept, jak přehrát jejich střední blok. Je potřeba se z výsledku oklepat a nejlépe již v úterý s Prague Raptors zase bodovat.“