1. kolo, 3. česká fotbalová liga - skupina B,
SK Kladno FK Teplice
7:3
Logo

Statistiky

BRANKY: 20. Vachoušek (as. Korselt), 55. Vachoušek (as. Korselt), 56. Korselt (as. Emmer) - 37. Rendla, 40. Pospíšil, 73. Kozel (penalta), 78. Fojt, 81. Rubeš, 84. Eichler, 90. Tesař. ŽK: 57. Pokorný, 61. Vachoušek - 87. Tesař. ROZHODČÍ: Melichar - Nejedlo, Dohnal. DELEGÁT: Královec. DIVÁCI: 850.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
Střely na branku 9:7 (3:4, 6:3) - Střely mimo branku 4:4 (2:2, 2:2) - Střely zblokované 5:5 (2:2, 3:3) - Střely celkem 18:16 (7:8, 11:8) - Vyložené šance 2:2 (2:1, 0:1) - Rohy 4:4 (2:3, 2:1) - Ofsajdy 1:1 (0:1, 1:0) - Fauly 6:12 (3:3, 3:9).

Team logo

SK Kladno

Smrkovský - Borák (58. Houha), Rendla (C), Rubeš, Fojt - Buneš (58. Dike), Kozel, Pospíšil (76. Eichler) - Jakab, Šnobl (58. Shin), Šíma (58. Tesař).

PŘIPRAVENI: Naimann (B) - Hrdlička.

TRENÉŘI: Hašek - Slabý, Šilhan.

Team logo

FK Teplice

Čechal - Kříž, Audinis, Kolář, Port (65. Bzura) - Emmer, Váňa (81. Köstl), Korselt - Pokorný (60. Šimonovský), Vachoušek (C), Podaný (81. Slivka).

PŘIPRAVEN: Grümann (B).

TRENÉŘI: Šourek - Stožický, Novák.

Komentář k zápasu

B-tým FK Teplice podlehl v úvodním mistrovském utkání nového ročníku 3. české fotbalové ligy na Stadionu Františka Kloze domácímu týmu SK Kladno.

Zápas začali lépe hosté ze severu Čech. Teplický gólman Čechal sice nejdříve chytil střelu Buneše a Jakab ve vyložené pozici těsně minul levou tyč, ale ve 20.minutě šli do vedení žluto-modří. Skláři předvedli parádní ťukačku, a i když Smrkovský první šanci skvěle vyrazil, na dorážku Matyáše Vachouška již nestačil.

Kladno vyrovnalo ve 37.minutě díky kapitánovi Michalu Rendlovi, který se nejlépe zorientoval po rohu ve skrumáži před teplickou brankou a vyrovnal. O další čtyři minuty později se povedla kladenským rychlá akce, brankář Smrkovský pod tlakem rozehrál na pravé křídlo a Jakabův centr poslal Pospíšil křižnou střelou do levého horního rohu Čechalovi branky.

Jestli byla první půle pro téměř tisícovku přítomných diváků zajímavá, pak ta druhá ji ve všech směrech výrazným způsobe předčila.

První obrat patřil Teplicím, které během dvou minut vstřelily dva nádherné góly a šli do zaslouženého vedení. Nejdříve se po rychlé kombinaci a zpětné přihrávce Korselta podruhé v utkání trefil Matyáš Vachoušek. Následně o pár desítek vteřin později parádní ranou do pravého horního růžku kladenské branky udeřil v pohodě hrající Matyáš Korselt. Kladenští byli v těchto chvílích jako opaření. Trenér Hašek chtěl dát svému týmu impuls a proto sáhl ke střídání hned čtveřice hráčů.

Utkání se zlomilo v 73. minutě, kdy pomezní rozhodčí Tomáš Nejedlo po uvědomění si momentální situace na hřišti začal po pár vteřinách vehementně signalizovat pokutový kop. Nejen tepličtí hráči, ale i celá hostující lavička pak nemohla uvěřit konečnému rozhodnutí jeho kolegy, hlavního arbitra Víta Melichara. I ze záznamu je patrné, že k údajnému faulu nebo lépe řečeno střetu obou soupeřících hráčů došlo ještě před pokutovým územím Sklářů. Každopádně kladenský Kozel penaltu bez problémů proměnil a odstartoval kladenskou snovou čtvrthodinku. Domácí borci během ní vstřelili frustrované a totálně rozhozené defenzivě Sklářů čtyři branky a rozhodli tak o svém vysokém vítězství.

Úvodní foto: David Klier ( SK Kladno )