Obléhání Pardubic rozsekl vítěznou trefou Čerepkai!

Logo

Statistiky

Rozhodčí: Černý – Podaný, Pospíšil. Diváci: 1732

Komentář k zápasu

Tepličtí fotbalisté zvítězili v Pardubicích 1:0 zásluhou proměněné penalty Romana Čerepkaie. Vítězství se zrodilo až v úplném závěru poté, co skláři svého soupeře téměř celý zápas tlačili. Pardubice hrály dlouho v oslabení, když obdržely hned dvě červené karty, zatímco na druhé straně byl vyloučen Michal Bílek.

Žlutomodří sice v CFIG aréně ještě nikdy nezvítězili, přijeli však s odhodláním tuto nelibou skutečnost změnit. Pomoci k tomu mohl i návrat Nemanji Mićeviće, který úspěšně doléčil zranění a naskočil do základní sestavy.

Teplice se v úvodu postupně aklimatizovaly na polovině soupeře a vytvořily si několik pološancí. Pardubice se na druhé straně snažily hrozit z rychlých protiútoků. Ve 26. minutě míč po Bílkově centru nebezpečně poskakoval v domácí šestnáctce, situace však skončila nezaviněnou srážkou hráčů a přerušením.

Po necelé půlhodině skončilo utkání pro Dominique Simona, jenž v rozpětí tří minut fauloval za dvě žluté karty. Obléhání branky soupeře pak Teplicím dlouho neneslo ovoce a k dalšímu zvratu došlo až po zásahu videorozhodčího na samém konci poločasu. Systém VAR totiž odhalil Solilovo faul na Jukla a domácí věděli, že budou dohrávat v devíti.

Po změně stran měl dosud největší šanci zápasu Yasser, z otočky však mířil těsně vedle. Následovala dlouhá pasáž obléhání branky domácích, které nakonec na chvíli osvobodila až druhá žlutá karta pro Michala Bílka, která částečně srovnala počty hráčů na hřišti. Pardubice se pak v 58. minutě dostaly po delší době do šance, míč se však odrazil vysoko nad.

Po hodině hry mířil Jukl přesně k tyči, Stejskal však jeho pokus vyrazil. Brankář domácích svůj celek podržel i při následných rohových kopech. Na druhé straně mohlo dojít k pohromě, když se do úniku dostal Zlatohlávek, ale Ludha zvládl situaci zachránit. Následně všem přítomným zatrnulo, když po srážce Gninga s Noslinem zůstal druhý jmenovaný ležet na trávníku a musel být odnesen na nosítkách.

Poslední desetiminutovku základní hrací doby odstartoval Kričfaluši dalekonosnou ránou, která mířila těsně nad. Nedlouho poté zblokoval Horského přihrávku jeden z obránců rukou a kopala se penalta. K exekuci se postavil mládežnický reprezentant Slovenska Roman Čerepkai a bezpečně ji proměnil.

V závěru už domácí zahrozili jen ze standardní situace, Severočeši si však zápas pohlídali a konečně se dočkali ligového vítězství.