Odveta semifinále Poháru FAČR: Teplice - Liberec 3:1 (2:0)

FK Teplice FC Slovan Liberec
3:1 (2:0)
Logo

Statistiky

Branky:31. Hošek, 42. Krob, 72. Balázs - 60. Frýdek. Rozhodčí: Berka - Pelikán, Kordula. ŽK: 30. Frýdek, 80. Djika - 83. Hošek.

Team logo

FK Teplice

Slavík - Vondrášek, Hošek, Jablonský, Krob - Takács (78. Litsingi) - Chukwuma (57. Hora), Vůch, Táborský, Balázs - Kapolongo (67. Potočný).
Team logo

FC Slovan Liberec

Hroššo - Sus, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Soungole - Delarge (79. Djika), Pavelka, Šural (84. Saackey), Frýdek (89. Hadaščok) - Bakoš.

Komentář k zápasu

Teplický tým dnes vyzval v odvetě Poháru FAČR Liberec, do odvety však šli žlutomodří z velmi nesnadné pozice. První utkání totiž prohráli 0:3 a potřebovali tak minimálně stejnou výhru pro penaltový rozstřel. Trenér Petr Rada hodně obměnil sestavu, odpočívat musel nechat například zraněného brankáře Grigara, ale i s pozměněnou sestavou se tepličtí nevzdali.

Ve 14. minutě se sice ještě šance Chukwumy a Balázse neujala, ale v 31. minutě se trefil Hošek hlavou a do poločasu ještě zvýšil z úhlu Krob.

Svěřenci Petra Rady tak byli už pouhou branku od penaltového rozstřelu. Po změně mohl Liberec rychle zkorigovat, ale výborně zakročil Martin Slavík. Jenže po hodině hry už byl krátký na střelu Martina Frýdka, která prošla mezi nohama David Jablonského až přesně k tyči. V tuto chvíli tak museli žlutomodří pro postup vstřelit další tři branky. I tak se tepličtí nevzdali a zkoušeli to dál, v 72. minutě se trefil Benjamin Balázs a vykřesal jiskřičku naděje. Jenže další branka i přes tlak Teplic už nepřišla, takže se tepličtí rozloučili s pohárem FAČR v semifinále.