•  82 min. GORNICKÝ Vojtěch ( as. KAFKA Jakub ) 2:2.

• Rohy 4 : 7 ( 2 : 2, 2 : 5 ),
  • Ofsajdy 2 : 3 ( 1 : 2, 1 : 1 ),
  • Fauly 10 : 7 ( 5 : 3, 5 : 4 ).

• OUT 32 min. JUNGMANN Marek (29)  -  IN 32 min. SŮRA Tomáš (16).

"Ve středu odehrál B-tým Sklářů úvodní přípravné utkání nové sezóny 2023/24 kousek za Prahou ve sportovním areálu AFK Nehvizdy. Soupeřem mu byl domácí tým Bohemians Praha 1905 B, který pod vedením hlavního trenéra Dalibora Slezáka obsadil v minulé sezóně skvělé druhé místo ve skupině A Fortuna České fotbalové ligy hned za vítěznou Jiskrou Domažlice.

Na velmi dobře připraveném trávníku oba týmy z plné přípravy a na samotný úvod sezóny předváděli pohledný fotbal a každý ze soupeřů "chvilku tahal pilku". V úvodu byli aktivnější Skláři a už v 5.minutě vstřelil po centru Václava Bartoše nádhernou branku parádní střelou nůžkami Matyáš Korselt, ale bohužel rozhodčí branku kvůli postavení mimo hru neuznal. O další minutu později tvrdou střelu Patrika Koláře z levé strany jen s námahou vyrazil domácí brankář Pchelovodov na roh. Skóre nakonec otevřel ve 12.minutě tvrdou střelou pod břevno Matyáš Vachoušek po asistenci Patrika Koláře – 0:1. V 15.minutě domácí Bohemians srovnali skóre po hlavičce vysokého útočníka Lukáše Marhoula – 1:1. O další dvě minuty později běžel domácí Denis Pomahač sám na teplického Radka Charváta, ale jeho branku nakonec o několik centimetrů přestřelil. Ve 25.minutě se v další šanci objevil znovu aktivní Patrik Kolář a jeho střela jen těsně minula břevno branky Pchelovodova. V samotném závěru prvního poločasu šli do vedení domácí po rychlém brejku, když svoji druhou branku v utkání vstřelil opět aktivní Lukáš Marhoul – 2:1.

Do druhé půle oba trenéři, domácí Dalibor Slezák a hostující Ladislav Jamrich, poslali na hřiště nové dvě jedenáctky. Hra ale měla i nadále vysokou úroveň na obou stranách a oba dnešní soupeři se prezentovali velmi dobrým výkonem. Hostům ze severu Čech se nakonec podařilo v 82.minutě vyrovnat na konečných 2:2 po brance Vojty Gornického, který se po přihrávce Jakuba Kafky trefil přímo k levé tyči domácí branky a nedal brankáři Kalhousovi sebemenší šanci k úspěšnému zákroku."

"Jsem s dnešním výkonem svých svěřenců spokojený. Kluci dnes z plné přípravy proti skvělému soupeři předvedli nadějný výkon. Stále jsme ale na samotném začátku a znovu se nám z velké části tvoří přímo pod rukama nový tým.

Náš dnešní výkon, stejně jako jednotlivé individuální výkony našich mladých hráčů, nám vlévají optimismus do žil a věříme, že i tentokrát budeme mít k dispozici opět konkurence schopný tým pro náročnou soutěž a také velmi dobrou partu mladých nadějných borců, budoucích adeptů pro ligový žluto-modrý dres FK Teplice.

Do začátku soutěže máme ještě dostatečný prostor na všech nedostatcích zapracovat a chceme náš výkon postupně vyladit do té míry, aby splňoval naše představy a jednoznačně dosahoval parametrů, kterými se chceme v nové sezóně Fortuna České fotbalové ligy prezentovat a díky kterým chceme být v náročné a dlouhé mistrovské soutěži úspěšní."